Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok Ferenc pápa...

Mit gondoltok Ferenc pápa kijelentéséről?

Figyelt kérdés

Ferenc pápa Krisztust a názáreti Jézusnak tekinti, tehát egy férfinak, nem Istennek. Születésétől fogva ember volt mindaddig, amíg meg nem halt a kereszten.


"Ez a bizonyíték arra, hogy a názáreti Jézus, amint emberré vált, hiába élt erényes életet, nem volt Isten".


Ez megmagyarázza, miért nem hajlandó Ferenc pápa letérdelni az Oltáriszentség előtt.


Non esiste un inferno”,

azaz "A pokol nem létezik" - mondta Ferenc pápa barátjának, a katolikus ellenes La Repubblica lap Eugenio Scalfari újságírójának.


A pápa azt mondta, hogy a rossz lelkeket

"nem büntetik meg". A bűneit megbánó lelkeknek megbocsátanak és a Mennyországba kerülnek; "De azoknak, akik nem bánják meg bűneiket, nem lehet megbocsátani, ők eltűnnek. A pokol nem létezik. A bűnös lelkek egyszerűen eltűnnek."


Ferenc pápa véleménye megegyezik a Jehova tanúi nézeteinek.


Azonban az egyház Jézus Krisztussal együtt kimondja, hogy a rossz lelkek "örök tűzben fognak égni; És bevetik őket a tüzes kemenczébe: ott lészen sírás és fogcsikorgatás".



#katolikus #egyház #Ferenc pápa #Cyril pátriárka
2019. okt. 10. 22:13
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
75%
re#19 nem vitatok el semmit - nevezze magát egy ember bárminek, akár okapinek is, joga van hozzá:D De látom 19, nagyon benne vagy az áskálódásban - utánanéztél, hogy lehet belekeverni a szennyes politikát, fasisztázást a SZENT metafizikai realizációba - és hogy lehet egy hiteles embert aláásni ANÉLKÜL, hogy egyetlen sorát olvastad volna, vagy beszéltél volna vele. Grat, folytasd az igazán szellemi magaslaton lévő ténykedéseid! részemről meguntam, viszlát.
2019. okt. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 tgt ***** válasza:
19%

21-es: Hát nem nagyon kellett utánanézni Henri Bouladnak, eléggé exponálta magát a politikai színtéren, a nevét és nézeteit szerintem mindenki ismeri, akit érdekel a közélet, és naponta figyelemmel kíséri a híreket.

A „SZENT metafizikai realizáció” pedig igazán fontos dolog, soha nem beszélnék le senkit róla, de ha jut mellette még egy kis idő, érdemes az evangéliumokat is tanulmányozni.

2019. okt. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
70%

22 -persze nem bírtam ki hogy ne nézzek vissza,ilyen hülye vagyok- de ne keverd bele a politikát! (amikor előadást tart H. B. akkor megrohanják a termet: mert az emberek nem hülyék és szomjazzák az igazságot egy HITELES embertől élőben. (te nem viselted el, azt amit a kopt keresztények kaptak és ahol B tevékenykedett. Ezért tudsz itt fasisztázni, idegengyűlöletről beszélni) Az evangéliumokat pedig olvasom - ott találtam: Boldogok, akik szomjazzák az igazságot, boldogok akiknek a szívük tiszta, mert meglátják Istent. Boldogtalanok, akik a politikát belekeverik a szellemi útjukba - ja, ezt nem ott olvastam. Pax!

https://www.youtube.com/watch?v=6D1bzmGPlyw

2019. okt. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 tgt ***** válasza:
0%
Nem én kevertem Boulad atyát a politikába, hanem ő keverte bele saját magát. No de sebaj, én megbocsátom neki, és talán még a könyvét is elolvasom. A videó pedig, amit belinkeltél nagyon szép, meghallgattam.
2019. okt. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
82%

Kedves tgt!

Nem célom rosszat kívánni neked, viszont ha pár napot a kopt keresztények helyzetében töltenél le, lehet, hogy egy "kicsit" más lenne a véleményed a kereszténységről is és a muszlimokról is... Boulad atya Szírában és Egyiptomban is élt. Ott egy időben mindennapos volt, hogy valakit a keresztény hite miatt halálra kínoztak. Az atya többek között (veled ellentétben) menekülttáborokat szervezett pl. a szudáni népirtás idején. Lehet utánacsinálni. :))

2019. okt. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 tgt ***** válasza:
62%
25-ös: Nem értem, mit akarsz mondani. Boulad atya szenvedett, ez kétségtelen. Bizonyára látott borzalmas dolgokat. De ez mire ad magyarázatot?
2019. okt. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!