Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istennek ki volt az apukája...

Istennek ki volt az apukája és az anyukája?

Figyelt kérdés
2010. júl. 15. 22:50
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:

És mégis miben tér el kedves Freya? Annyit emlegeted, megbeszélhetnénk. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. júl. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
Kíváncsi vagyok mi lesz ebből a kérdésből nem rossz,de a stílusából ítélve ateista írta.Isten önmaga teremtője;az energia halmaz tudatot hozott létre és életre keltette önmagából.Végül is isten a legkisebb,mert az energia legkisebb része is tartalmazza az egészet.És Isten a legnagyobb mert az összes energia alkotja azt a mezőt amiben létezünk.Két pólusú férfi a pozitív energia ami uralni,és vezetni tud és női a negatív ami a befogadó és a meglátó mivel ő képes tisztábban látni rugalmasabb.Mindenben megvan ez a kettős erő apa és anya formában.Tehát előbb volt a tojás és azután a tyúk.Isten apja és anyja az energia kétpólusú mezeje.Egyébként őnála bármi is van az mindenkinél van így van ez a hatalommal is.Egy isten mindenkiért és mindenki egy Istenért.
2010. júl. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:

Kedves önvalós barátom,

hát lehet hogy annyira nem is tér el, nem tudom...;-))

Azt hiszem, Jézus személye és áldozata az, amiben én egy kicsit mást látok, vagy többet, mint te. Szerintem ő nem "csak" egy megvilágosodott ember, szakrális szubjektum volt, mind Buddha, Zarathusztra, Toth, és sorolhatnám, hanem valóban Isten lakott benne olyan teljességben, amire nem volt példa a történelem folyamán. Számomra az ő feltámadását nem a közel két ezer éves iratok, hanem élő tapasztalat igazolja.


De számomra mindig nagyon izgalmas olyan emberekkel találkozni, akiknek más világképe van, és mégis kiderül, hogy egyről beszélünk, csak más szemszögből. És tudod, mi a mókás? Hogy én keresztény vagyok,de a keresztények között a legkevesebb az olyan ember, akivel egyezik a világképünk. pedig ugyanabban hiszünk, nem furcsa?

2010. júl. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:

Kedves Freya.


Köszönöm a válaszod, de ha mélyen belegondolok, akkor nem is biztos, hogy ilyen formában eltérő lenne a nézetünk. Jézus "személye" hihetetlenül fontos, ugyanis ő volt kitéve a legnagyobb próbáknak, hiszen az akkori kor legszennyezettebb emberei közé került, s "áldozata" mindenkiben ott él. Személy szerint nekem Jézus a "példaképen" ha így szemlélődünk, de ha Buddha került volna ilyen közegbe, ugyanúgy helytállt volna, mint Jézusunk. Különböző térség, különböző megnyilvánulás. Ne tévesszen meg a hozzáállásom, de Jézus a keresztények "embere", így nem adhatjuk meg neki a magasabb szintű elismerést, mint Buddhának vagy akár Mohamednek, ha a közelmúltról beszélünk, ugyanis ezzel haragot gerjesztünk a többi nézetben, ohh és a zsidó vallást nem is mondtam még. Én úgy látom, hogy Istent Jézuson keresztül lehet elérni, a Nirvánát Buddhán keresztül, és Allahot pedig Mohamed próféta tanításaival. De mindhárom ugyanoda vezet, tehát nem szabad megkülönböztetnünk, Jézus is erre tanít, hogy mindenki egyenértékű. Te valószínűleg azért látod a többet Jézusban, mert keresztény a múltad. Így is kell lennie, de azt meg értheted, amit most leírtam. Értelmes és eszes nő vagy. Az igazi cél pedig, hogy mindent és mindenkit egy szintre emeljünk, ez az igazi önzetlenség, amiről a fáma szól. Az Önvaló is erre tanít engem, hogy egységnek tekintsem a világot, mert ha jobban belegondolunk, igazából csak egy dolog van ami létezik...Allah, Isten, Nirvána, Önvaló, Jehova, Természet és törvényei...de sorolhatnám, hiszen mindent saját magából és saját magában terjeszt ki, azaz mi is az vagyunk...egyek vele, akárcsak Jézus az Atyával. :)


meg van a lehetőség, hogy megtisztítsuk a vallásokat a szennytől, és egységgé kovácsoljuk össze, de nem csak e rendszereket, hanem tudományt, ezotériát is egyaránt. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. júl. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:

Ótestamentum: Mózes első könyve, 1.1-2.


A sötét anyag volt mindennek a kiinduló pontja. Az ősrobbanás előtti összehúzódásból (ősreccs) keletkezett és lüktető módon ciklikusan változik.


Az isten apja és anyja is ebből lehet. Mivel az isten lelke lebegett a vizek felett, akkor kell lenni testének is. Amiért nem ismerjük,- látjuk és érzékeljük, valószínű más dimenzióban létezik. Mikor meghalunk lelkünk kiszabadul a test "börtönéből" és visszakerül az istenhez. No akkor megtudjuk, hogy valójában ki is ő és volt-e apja, anyja.

2010. júl. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim válasza:

Az Isten hívő egy örökké létező lélekben Istenben hisz. Az ateista pedig egy örökké létező élettelen anyagban. mind a két hitnek örökké valóban kell hinnie .. Mert ha nem felmerül a kérdés.. mi volt előtte?


A legnagyobb bizonyíték az örökkévalóságra pedig az hogy itt pont erről kérdezgetünk és koptatjuk a billentyűzetet.

Vagyis a mi létezésünk bizonyítéka az örökkévalónak.

2010. júl. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
0%
És addig hol lakott Isten amíg még nem teremtette meg a világot?Különben az apját úgy hívták hogy az Öreg Isten,de anyja nem volt mert az Öreg őt is úgy teremtette,de nem tudom hol lakhattak ha semmi nem volt még?
2010. júl. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim válasza:

Egy Isten van három személyben : Atya és Fiú és Szentlélek. Ők egymástól elválaszthatatlanok. A második isteni személy, vagyis a Fiú,Jézus Krisztus a földre jött és köztünk lakozott.

Az ő valóságos testi édesanyja a Boldogságos Szűz Mária Az Atyja maga a Teremtő Isten. És a Szentlélek közöltetése által fogant meg Szűz Mária méhében.

Ha láttatok szép Istenszülő ikont, azon meg lehet figyelni 3 csillagot,-a homlokán és vállain, sok esetben a jobb oldali csillag nem látszik teljesen, mert a karján tartja a Kis Jézust és rámutat, ezeknek az ikonoknak ez is a nevük, hogy Hodigitria, azaz Útmutató- ami épp ezt jelzi, hogy Mária a szülés előtt, alatt és után is szűz.(Előképe például a csipkebokor, ami égett, de nem égett el)

2010. júl. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
Elég zavaros a történeted!Isten már milliárd évekkel Jézus meg Szűz Mária előtt is létezett ha ő teremtette meg a világot,akkor hogyhogy elválaszthatatlanok egymástól?
2010. júl. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
Jézus testben valóban csak később született meg, de nézd meg hogyan beszél magáról: azért KÜLDÖTT az én Atyám....Én és az Atya egyek vagyunk, mielőtt Ábrahám volt, én vagyok stb. Tulajdonképpen akit mi Jézus Krisztusnak hívunk,az Istennek a földi inkarnációja, aki a történelem egy pontján eljött a földre. Attól ő még örökkévaló.
2010. júl. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!