Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért mondtak le a kereszténye...

Miért mondtak le a keresztények Jeruzsálemrõl?

Figyelt kérdés

Nyilván nem arra gondolok, hogy miért nem indítanak keresztes hadjáratokat, de hogyhogy nincs rá területi igény legalább jelképesen az egyházak által?

Vagy a második világháború végén amikor a brittek kezén volt, miért eresztették el olyan könnyen a Szent földet? Ha nem maradhatott volna gyarmat, akkor miért nem egy keresztény államot hoztak létre a zsidó helyett?



2019. aug. 24. 10:23
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Újszövetség lényege pont abban van, hogy az igaz hit kiszakadt egy szűk réteg, azaz a zsidók köréből és most már bárki hihet, ez a kereszténység. Már nem kell helyhez és különféle hagyományokhoz, dogmákhoz kötődni. Csak Isten igéjére van szükséged, aztán annyi.
2019. aug. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

"Miért mondtak le a keresztények Jeruzsálemrõl?"

Az nem zavar, hogy a kereszténység alapítása elõtt már több, mit 1000 évig volt ott Izrael( illetve késõbb Juda ) és hogy Dávid ie 1000 körül tette meg Jeruzsálemet Izrael fõvárosáva, hogy a Templomhegy azért Templomhegy, mert ott építette fel Salamon ie 950 körül az Elsõ Templomot, majd, miután ezt ieanbilon hadserege lerombolta, késõbb ott építertték fel a Második Templomot, mely kb 600 évig állt ott, amíg a rómaiak isz 70-ben lerombolták.

"a második világháború végén amikor a brittek kezén volt, miért eresztették el olyan könnyen a Szent földet?"

Néz utána a következõknek:

Sykes–Picot paktum (1916)

Balfour nyilatkozat ( 1917 )

San Remo konferencia, (1920)

Azt gondolom, kissé bõvíteni kellene a Szentföld törenelmére vonatkozó ismereteidet. :)

2019. aug. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
84%

Egyébként, ha Jeruzsálembe akarsz utazni ( zarándokolni ), megteheted, Izrael és Magarország között vízummentességi egyezmény van, magyar állampolgárnak az Izraelbe belépéshez nem kell vízum.

Ha pedig már ott vagy, meglátogathatod valamenny szent helyet imadkozhatsz bármelyik keresztény templomban, pl a Születés Templomában.

Izrael Állam biztosítja mindenki számára vallása szent helyeinek biztonságos látogatásat.

Ami meg a Templomhegyet illeti, annak státusát kb 1000 éves, a három vallás között kötött írasbeli megállapodás rögzíti. Mindhárom vallás képviselõi határozottan állítják, hogy az az 1000éves írás ma is megvan.

2019. aug. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Most is vallásszabadság van, ahogy az előző írta, a szent helyek mindhárom ábrahámita vallás számára gyönyörűen hozzáférhetőek.

Elnyomás sincsen, az Izrael határain belül élő palesztinok pontosan ugyanazokkal a jogokkal és kötelezettségekkel rendelkeznek, mint a zsidók. Vagyis nem, mert ellentétben a zsidókkal, a palesztinoknak nem kötelező a katonaság, hanem önkéntes.

Az elsődleges probléma az, hogy bizonyos muszlim terrorszervezetek KIZÁRÓLAGOS igényt formálnak Izrael területére (figyelem, nem az iszlám, nem a palesztinok, hanem egyes szervezetek). Ezen az sem változtatna, ha keresztény ország lenne Izrael területén.

A Szentföld mindig is egy puskaporos hordó volt, ahhoz képest most nem is annyira rossz a helyzet. Nem azt mondom, hogy nem történtek disznóságok és igazságtalanságok az izraeli politika területén (mint pl a telepesek részben illegális területfoglalásai, amire sokszor diszkréten szemet húnytak, mára pedig már tényleg nem nagyon lehetne hova és hogyan kipaterolni őket), de összességében talán sosem volt még ilyen stabil ez a terület.

Mellesleg a kereszténység sosem tartott olyan értelemben területi igényt a Szentföldre, elsősorban a zarándokok biztonsága, és a szent helyek hozzáférhetősége volt a cél, ezeket a szempontokat pedig Izrael állam maradéktalanul teljesíti. Akkor mi is probléma?

2019. aug. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!