Ha egy őrült órási sebességgel száguldana egy másik hajó felé, teli asszonyokkal és gyerekekkel (meg kutyával és macskával), akkor kilőnéd az őrült hajóját vagy várnál, hogy a 10. hajó után végre megtérjen a gyilkos?
Miért nem az őrület léte a kérdés, miért ilyen nagyon hipotetikus folyománya? Értem, hogy mit akarsz kérdezni, de ennyire nem kell túlbonyolítani.
Tegyük fel, hogy valakinek kezébe akad a Gyűrűk Ura egyik fejezetének egy töredéke, mert mondjuk odahorta a szél egy kitépett lapon. Sokféle részlet lehet az, de mondjuk Frodó és Samu mordori utazásából egy részlet. Egy olyasvalakinek, aki nem ismeri a történetet, levonhatná azt a következtetést, hogy ez valami borzalmas törénet, amiben nincs semmi jó. Te, aki ismered, érted a szerepét és szükségességét. Na, hát valahogy így lehet Isten is a földi borzalmakkal.
"Isten miért ad másik esélyt a bűnösöknek más emberek élete árán? És másoknak miért nem ad?
Mindenkinek ad esélyt, kedves Luci, van mikor többször is, nem csak kétszer. Van aki él vele, van aki nem.
Vegyük Jézus oktatásának azon szakaszát, amikor Péter a megbocsátás mennyiségéről kérdezte Jézust.
(Máté 18:21, 22) . . .„Uram, hányszor vétkezhet ellenem a testvérem úgy, hogy meg kell neki bocsátanom? Még hétszer is?” 22 Jézus így szólt hozzá: „Mondom neked, nemhogy még hétszer is, hanem még hetvenhétszer is.
A Zsidó szájhagyomány révén, csak 3x lehet megbocsátani, ezért Péter azt hitte, hogy nagy vonalú, ha a hetes számot használja.
Isten ennél nagyobb vonalú. Ugyanakkor amikor Jézus imádkozni tanitotta a követőit ezt mondta:
(Máté 6:12) 12 és bocsásd meg a bűneinket, miként mi is megbocsátottunk az ellenünk vétkezőknek.
Isten pedig nem csak elvárja, hanem maga is gyakorolja az irgalmat.
"Mi alapján dönt Istent, hogy meddig vár? Mikor csap le a halál és mi alapján?"
Isten jelenleg nem osztogat halálos itéleteket. Jelenleg a kegyelmi időszakban élünk, Jézus megváltói halála miatt. Az itélet azon a napon lesz mindenkinek kiosztva, amikor lezárja a gonosz rendszert.
A halál a körülmények alapján csap le. Van amikor valaki rosszkor volt rossz helyen és azért.
Én kilőném. Gondolom a kérdés arra irányult, hogy akkor Isten miért nem lövi ki, miért nem lép közbe, mire vár még, meddig tűri a gonoszságot, stb.
Egy hasonlattal élve Isten egy többszereplős társasjátékot játszik, aminek meg vannak a játékszabályai. Egyik fő szabály az, hogy Isten a játék lejárta előtt nem használhatja a mindenhatóságát, hanem engednie kell a gonoszság terjedését, s csak más módon harcolhat ellene.
Ennek a játéknak mi emberek nem ismerjük pontosan a szabályait, de azért vannak róla ismereteink. Az bizonyos Isten egy olyan világot teremtett, ahol bizonyos lényeknek szabadsága, hatalma és felelőssége van. Isten ezt a szabadságot, hatalmat és felelősséget nem vonhatja vissza, legalábbis idő előtt nem, mert ezt ő tényleg odaadta. Olyan ez, mint amikor a szülők valahova elmennek és a gyerekekre bízzák a házat, különösen a legidősebbre. A gyerekek megtehetik, hogy házibulikat rendezzenek, mindent felforgassanak, vagy akár fel is gyújtsák, az idősebbek visszaélhetnek az erejükkel és hatalmukkal a kisebbek rovására, s a szülők nem lépnek közbe, nem mert a házat tényleg rájuk bízták, míg vissza nem jönnek.
Várnék, mert nem tudhatom, hogy mit válthat ki az egész eset, folyamat.
Ha isten alatt a vallast is erted, vagy valami minden athato erot es ha a halal is egy hit, es az embernek, elolenyeknek van lelke es ez a lelek orok, akkor csak a test serul.
A lelek pedig halhatatlan, ha valoban tudataba tud kerulni az egyen.
Felteve, ha igaz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!