Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ma negyedjére támadott meg a...

Ma negyedjére támadott meg a falunkban (közúton) egy farkaskutya. Mi a teendő ilyenkor? Van valami szabályzat erre?

Figyelt kérdés
2019. márc. 9. 17:21
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Családi kertes házban van a fent említett kutya. 3x akkor támadott meg minket a családdal amikor velünk volt a kiskutyánk, 2x vérző sebe is lett a kutyusunknak... Ebből egyszer egyedül voltam ott és vagy 45 percig küzdöttem/hemperegtem a sárban, hogy ne tépje ketté a tacskónkat. Ekkor rájuk szólt Apukám ( persze mentegetőztek, hogy az Ő kutyájuk nem harap...)
2019. márc. 9. 17:26
 2/12 A kérdező kommentje:
Ma pedig futni voltam és eközben kerültem kellemetlen helyzetbe ezzel a kutyával. Nem a kutyára haragszom, hanem a gazdákra. Ha nem tudta megnevelni a kutyáját ne engedje ki...Van erre valami szabályzat? Ez volna a kérdésem. 22/L
2019. márc. 9. 17:32
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudod, hogy ki a tulaj, akkor jelentsd fel a helyi jegyzőnél.
2019. márc. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Addig is, amíg nem lép a jegyző, tarts magadnál gázsprét, csak tudd is használni.
2019. márc. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%
Puffantsd le a dögöt.
2019. márc. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Tényleg nem szeretnék rosszat a kutyának, állatvédő vagyok!

Nem a kutya, hanem a nevelésmód vagy éppen annak a hibája.

De azért az sem állapot, hogy rettegni kell közterületen. Fél évig el sem mertem járni futni/kutyátsétáltatni egyedül, annyira sokkolt és megviselt mikor majdnem széttépte a kiskutyámat. Ez az állapot tarthatatlan, a gazdákra szeretnék ráijeszteni valami módon.

2019. márc. 10. 16:32
 7/12 anonim válasza:
100%
Jegyzőhöz menj be tedd meg a lepeseket mielott egy kisgyereket tamad meg, vagy rendőrségen keresztül kutyaval valo veszelyesztetes miatt is fel lehet jelenteni.
2019. márc. 12. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
En elinteznem a kutyat is es a gazdajat is !
2019. márc. 14. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Nu, págágyí válasza:
Szólj a jegyzőnek vagy a sintèrnek.
2019. márc. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Azonnal fel jelenteni többrendbeli veszélyeztetés miatt.
2019. márc. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!