Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy kell 1 képeslapot feladni...

Hogy kell 1 képeslapot feladni amihez csattoltak leveles borittékot is?

Figyelt kérdés
Mik a lépései és lehet bele rajzolni díszitteni?

2018. szept. 14. 07:10
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ya és a fontosabb kérdés hogy kell kitőlteni úgy mind a levelet?
2018. szept. 14. 07:11
 2/13 anonim ***** válasza:
73%

Miért írsz mindenhová dupla T-betűt?


A csatoltak, díszíteni a helyes írásmód!

2018. szept. 14. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
És mi az a 'ya'?
2018. szept. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Azért kedves komizó mert anyám álltal félig kárpátaljai vagyok és ott kicsit másképp beszélik a magyart akcentussal tőrve mind itt és sokszor azért irok y nal pontos j helyett mert 1 így van kedvem 2 ilyen a stilusom gettos meg hiphopos 3 lakótelepen nöltem fel na de most már szeretnék a kérdésre is választ kapni nem csak kukacoskodást meg belekötést látni ezen az oldalon tudtommal nem azért jött létre hogy bele kössön egyik a másikba.
2018. szept. 14. 11:10
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értem a kérdésedet.

A képeslappal azt csinálsz, amit akarsz, hisz azt csak az látja majd, akinek elküldöd.

A borítékba beleteszed, leragasztod, majd megcímzed. Jobb alsó sarokba, illetve közepétől lefelé mehet a címzés, a bal felsőbe meg kisebb betűkkel a feladó. A jobb felső sarokba kerül majd a bélyeg. A maradék helyekre megboldogul kamaszkoromban volt, hogy rajzoltunk, matricát ragasztottunk, vagy ráírtuk, hogy hellóka, a hátoldal pedig szabad préda. Arra vigyázz azért, hogy egyértelműen olvasható maradjon a címzés.

2018. szept. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Mire gondolsz? Olyan lapra, amit ki lehet nyitni? Ahhoz szokott boríték lenni. Ugyanúgy meg kell címezni a borítékot, mintha pl. egy levelet tennél bele.

A sima képeslapnál, ami egyoldalas, a másik oldalán szokott lenni a címzés helye meg kis rész, ahova írhatsz.

A borítékosnál azt teszel bele még, amit akarsz, és a lapra is írhatsz, rajzolhatsz bármit.

2018. szept. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igen a boríték kitöltésében kellenne a segítség ami hozzá van meg nem tudom mennyi lehet most hozzá a póstán a bélyeg és nem tudom mit jelent az az egyoldalas képeslap ellmagyaráznád lécci?
2018. szept. 14. 13:24
 8/13 A kérdező kommentje:
Ya és utolsó van hozzá boriték de nincs rajta cimzés! 😉 Hogy lakhely feladó irányítószám ilyenek!
2018. szept. 14. 13:30
 9/13 A kérdező kommentje:
#6os gyere privibe lenne pár kérdésem yo?
2018. szept. 14. 13:33
 10/13 anonim ***** válasza:

Így kell megcímezni a borítékot:

Pl.


Kiss Géza

BUDAPEST

Fő utca 2.

1051


Ez megy a boríték jobb oldalára.


A bal felső sarokba felírhatod a feladó nevét, akár címét is, de nem kötelező, csak ha ajánlott küldeményként adod fel.

Képekben: [link]



'egy oldalas' képeslapot meg itt találsz, hogy hogy néz ki, egyik oldala kép, másikra lehet írni a címzést szöveget:

[link]

2018. szept. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!