Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi ilyen esetben az etikett?

Mi ilyen esetben az etikett?

Figyelt kérdés

Állásinterjúra megyek, egy hölgy fog velem beszélgetni. Nálam természetes, h ha pl. férfihoz megyek érkezéskor-távozáskor kézfogással üdvözlöm. Nőkkel viszont olyan természetellenesnek érzem ezt. Mi ilyen esetben az etikett?

(ugyanúgy mint férfival, vagy esetleg távozásnál ilyenkor nem kell kezetfogni a nőkkel).


2018. aug. 10. 12:38
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

Magasabb rangú vagy idösebb valaki illetve nö esetében MINDIG ö nyújt elöször kezet, sosem a beosztott vagy a férfi!!

Másrészt munkakapcsolatban a kézfogás a normális üdvözlési mód (meg a napszaknak megfelelö - jó napot KÍVÀNOK - formájú kösszönés)

2018. aug. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%

>> Nálam természetes, h ha pl. férfihoz megyek érkezéskor-távozáskor kézfogással üdvözlöm

Szomorú, hogy ez nálad természetes. Az etikett szerint ha állásinterjúra mész (vagyis te vagy a kérelmező, ő pedig az, aki letesztel, elbírál) - az etikett nyelvén ő magasabb rangú - sohasem szabad kezet nyújtanod. Se férfinek, se nőnek. Várd meg amig ő nyújt, ha nem nyújt, akkor nem lesz kézfogás. Ugyanebben a helyzetben te köszönsz előre mindenképpen, akkor is, ha az illető egy fiatalabb férfi. Mindig lebegjen a szemed előtt ez a szó-csokor: rang/állás/beosztás. Ezek vannak feljebb egy polccal, nekik előre kell köszönni és ők "ereszkednek le" odáig, hogy kezet nyújthatnak.

2018. aug. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%

Elmondom, ezt hogy illik.


Bemész a szobába, felveszed a szemkontaktust, és azt mondod az illető hölgynek: Jó napot kívánok! Kovács Béal vagyok, az állásinterjúra jöttem.

Erre ő: üdvözlöm, Kis Gizella.


És Ő nyújt kezet.

MINDIG a főlérendelt nyújt kezet, azaz a nő, a fogadó fél, a magasabb rangú személy.


Távozáskor is a nő nyújt kezet.

2018. aug. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Előzőnek.

Értem! És ha nem nyújtja a kezét, akkor nincs kézfogás! (vagyis én ne nyújtsam, ha Ő nem nyújtja.)

2018. aug. 11. 11:18
 5/6 anonim ***** válasza:
53%
Így van. Férfi nőnek SOHA nem nyút kezet.
2018. aug. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez nem igaz. Éppen most írta a 2-es példájában, hogy női interjú-alany nem nyújthat kezet az őt meginterjúvoló férfinek ! Vagyis nem nyújthat kezet egy magasabb rangúnak. Akkor tehár a férfi nyújt kezet ilyenkor: férfi igazgató a titkárnőjének, díjátadó férfi a győztes női versenyznek, stb...
2018. aug. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!