Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Azok is tetoválnak buddhista...

Azok is tetoválnak buddhista képeket akiknek nincs semmi közük a buddhizmushoz? Milyen a megitélése ennek? menyire vagány vagy mennyire ostobaság ez?

Figyelt kérdés
azért kérdezem mert én is szeretnék egy buddha fejet a vállamra s nem tudom hogy menyire tünik ez butaságnak úgy hogy közben nem jártam semilyen közöségbe.
2018. jún. 29. 14:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem vagyok buddhista, de úgy olvastam csak Buddha fejét jelképként használni sértő dolog. Buddhistáknak (már akik tényleg hívők és nem csak divatból azok) ezért nincs csak simán Buddha fej szobruk, hanem teljes alakos szobruk. Én ebből kifolyólag biztos nem tetováltatnék magamra Buddha fejet, illetve szerintem az a legtisztább, ha olyan a tetoválásod, ami neked fontos, jelent valamit.
2018. jún. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Persze, mint ahogy keresztes tetoválás vagy rózsafüzér nyaklánc is van mindenféle emberen.


Hogy ostobaság-e azt csak akkor tudom eldönteni ha elmondod hogy miért varratnád magadra Buddhát ha nem vagy buddhista.

2018. jún. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Én személyszerint fél éve járok a közöségbe és kezdem magamban elfogadni buddhát belső tanítónak.előadasorozaton is voltam párszor de nem tudom hogy időszerű e a tetoválás....szerintetek.
2018. júl. 1. 09:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!