Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Bunkóság ha bemutatkozom egy...

Bunkóság ha bemutatkozom egy nálam idősebbnek (persze kéznyújtás nélkül)?

Figyelt kérdés

Kutyasétáltatás közben szoktam egy-két mondatot beszélni egy idősebb úrral (60 év körüli). Én 26 vagyok. Mivel szoktunk egymáshoz szólni ezért tegnap mondtam neki “hogyha már így beszélgetünk akkor bemutatkoznék, xy vagyok”. A kezemet nem nyújtottam, az úgy tudom nem illendő csak ha az idősebb kezdeményezi. Udvarias voltam, ő is megmondta a nevét, de ma reggel a szomszéd nő szólt hogy milyen illetlen vagyok meg satöbbi.

Hogy van ez?


2018. ápr. 19. 08:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Úgy viselkedtél, ahogy a nagykönyben írva vagyon. Bemutattad, hogyan kell bemutatkozni. A szomszéd nő egy nagy bunkó.
2018. ápr. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Miért mondta, hogy illetlen vagy? A szomszédnak mi köze hozza?
2018. ápr. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld magad eldönteni. Segítek: mit szólt az úriember? Mert ez ugye kettőtök "ügye". És légy annyira önáll, hogy a környezeted véleményét értékeled.
2018. ápr. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
37 éves nő vagyok, én mindig szoktam nyújtani a kezem bemutatkozáskor, szerintem a férjem is, ettől függetlenül szerintem egyáltalán nem voltál bunkó, a szomszédod egy kotnyeles hülyének tűnik, amúgy én már el is felejtettem ezeket az avítt illemszabályokat, jófej voltál, hogy bemutatkoztál.
2018. ápr. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

MMegadtad a lehetőséget a másik félnek (mindegy, hogy idősebb), hogy legalább nevedet tudja, kivel beszélget.

Miért lenne a tisztességes bunkóság?

2018. ápr. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
A szomszéd nő nagyon buta. Ne foglalkozz vele. Amúgy durva hogy kb mindenbe bele tudják magyarázni hogy "na ez bunkóság."
2018. ápr. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!