Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért utálják a múzeumi...

Miért utálják a múzeumi kiállításokon a hátizsákokat?

Figyelt kérdés

Elég kevés időm van mostanában múzeumokhoz, így ha van egy kevés, az egyetemről megyek hátizsákkal, pár fontos jegyzettel és értékeimmel.

Idén két helyre jutottam el. Az első helyen rámparancsoltak, hogy adjam be a ruhatárba pénzért. Nem volt teletömve, kicsi hátizsák volt egy A4-es füzettel benne.

A másik helynek előre elolvastam, hogy be lehet e vinni. Nem volt kötelező a ruhatár. Bent undok módon rámordított egy alkalmazott, hogy vegyem le azonnal. Nem kellett beadnom, hanem ha a kezemben cipeltem az 5kg-os (itt jobban meg volt tömve) táskát, úgy nem volt vele baj. Ezen a helyen az se volt lehetőség, hogy leverjek valamit, mert a kiállítás csak egy terem volt, ahol nem voltak tárgyak. Emberekre se jelentettem nagyobb veszélyt, mint az utcán általában. Sőt így a kezemben még nehezebben is tudtam vele lazán, kevésbé veszélyesen mozogni.


Nekem ezek az esetek csak rontottak a kiállítások élményén. Ahogy mindkét helyen rám ugadtak az alkalmazottak...kellemetlenül éreztem tőle magamat, rossz szájízzel néztem végig a kiállítást. Az első helyen rossz volt, hogy úgy kellett végignéznem, hogy a személyes tárgyaimat valahova elvitték. (Elég rendszerető vagyok, szeretem tudni mindenem megvan-e épségben.)


Miért nem lehet hátizsákkal megnézni a múzeumokat? (Persze nem túrahátizsákról van szó, csak kisebb hátizsákot szeretnék bevinni)


(Több országban is jártam az elmúlt években, ott "átnézték" egy zseblámpával és beengedtek vele kedvesen, gond nélkül.)


2018. ápr. 2. 14:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mert ha leversz egy etruszk vázát, akkor nagyobb eszmei - és anyagi - kárt okozol a művészetnek és a múzeumnak, mint amennyit kb. egy emberi élet sem ér. Legalábbis egy műgyüjtő számára. Arról nem is beszélve, hogy a tárgyakat csak bérlik a múzeumok. Ha Te összetörsz egy háromezer éves tányért, akkor az a múzeum felelőssége, tekintve, hogy nem tudsz kifizetni nekik érte milliókat.
2018. ápr. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

De kézitáskások hogy nem tudnak egy forgásnál semmit se lelökni?

És külföldön, ahol tapasztalataim alapján százszor több tárgy van leverhető magasságban kiállítva, miért lehet nálam?


Emellett ahogy írtam a 2. helyen nem voltak vázák, tányérok, szobrok,..., amikre vigyázni kellene, csak egy üres terem.

2018. ápr. 2. 14:56
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg egyből arra gondolnak, hogy esetleg megpróbálhatod eltulajdonítani valamelyik tárgyat.

Régen a boltokba sem lehetett bemenni szatyorral, le kellett adni csomagmegőrzőben, de mára jobban ki van építve a biztonsági rendszer, ahogy külföldön is, nem kell mindent árgus szemmel őrizni.

Amúgy sok mindent lopnak az emberek, de kétségtelenül lehet az értékeket diszkréten és hatékony kulturáltsággal is őrizni, eddig még nem jutottak el.

2018. ápr. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Magángyűjteménynél szokták kérni, mivel az nem a múzeum tulajdona de az utolsó fillérig meg kell téríteniük ha valami megsérül, akármi, szobor, kép, bármit meg lehet rongálni, ha a falra van festve a táskád csatja szétkarcolhatja a képet, nincs biztonságban semmi, a hátizsákkal az a baj a hátadat nem látod, hogy meddig nyúlik ki a táska, egy válltáskát még tudsz úgy hordani hogy a látószögedben maradjon.
2018. ápr. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!