Miért kirándul valaki öltöny, ing, nagykabát és nyakkendőbe? Lásd utolsó előtti kép legaul?
Mert akkoriban ez volt a normális öltözet, a férfiak még otthon is hasonlóan voltak felöltözve, csak a zakót tették le, esetleg lecserélték kardigánra.
De lakáson kívül csak öltöny-ing-nyakkendöben jártak, és ah hidegebb volt, akkor kabátot vettek fel.
Enélkül kb olyan lett volna, mintha ma valaki teljesen meztelenül van nyilvános helyen.
Mellesleg nem is volt másféle öltözet, sem kiránulórándrág, sem dzseki, sem pólótrikó - ezért ilyeneket nem is tudtak volna viselni.
a 4-est írtam, de utánanéztem, anno miben kirándultak és tényleg úgy ahogy a kérdező mutatta a kb 1900-as képeken. Meglepő. Ma el nem tudnám képzelni, főként hogy nem hordok öltönyt. :)
Nem csak erről van szó.
A ruházat minden korban fontos volt és kifejezte a társadalmi rangot, helyzetet.
Egyszerű munkások, parasztok más viseletet hordtak, mint a kis és nagypolgárok, vagy a főurak, sőt, régebbi korokba az is szabályozva volt, hogy kik milyen öltözéket viselhettek, de ezen túl a minőségbe az anyagi lehetőségeik is beleszóltak.
A harmincas évek már nem volt olyan prűd, mint a viktoriánus kor, de a specializálódás még kezdeti stádiumban tartott.
Léteztek már egyenruhák, munkásruhák, nem egyszer szakmától függően változó divattal, és a szabadidős öltözködés is volt szabályozva, mit viseltek a klubban, színházban, estélyen vagy étteremben.
Frakk, zsakett, szmoking, pulóver, egyszerűbb öltöny, elég széles a választék, ennyi jut eszembe, hogy mikor mi illett, az más kérdés, nem vagyok benne teljesen jártas.
A harmincas évek divatja elég bonyolult és széles skálájú, ma már kevesen ismerik részletesen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!