Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A "kösz"-t mondhatod magázáskor?

A "kösz"-t mondhatod magázáskor?

Figyelt kérdés
A Barátok köztben van örökké, hogy a fiatalabb az idősebbnek, akit magáz, "kösz-t" mond. Ez így szokás, vagy a forgatókönyvírók művészi szabadsága?
2010. jún. 9. 11:08
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez a Barátok közt nyomorúsága és igénytelensége sajnos.

Művész szabadság? hahahahahahaahahahahahahhhhaaaa

2010. jún. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

pl.ki kinek


mert pl.Vili bá és Imi magázódnak..de Imi mindig köszönöm szépen-t mond,vagy simán köszönömöt..

2010. jún. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
Az udvariatlanságot ne keverd össze a "művészi szabadsággal"... Másrészt: évek óta nem nézem a Barátok köztöt, azóta "művészi" szintű sorozat lett? :P
2010. jún. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább a köszönöm. A kösz az valahogy nekem nem a magázáshoz ugrik be.
2010. jún. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sosem tűnt fel ilyen nekem a barátok köztben.

De amúgy a kösz- nem magázó forma.

2010. jún. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem csak két fokozat van, hanem, mind a magázásnak, mind a tegezésnek sok szintje van.


Például egy munkahelyen elvárt, hogy tegezzék egymást a kollégák, de ennek ellenére, nem lehet akármit mondani vagy írni valakinek, akit kevésbé ismerünk: pl. ebben az esetben levélben a "Kedves" megszólítás használandó, és nem a "Szia".


Ugyanígy magázódhatnak közeli ismerősök, vagy rokonok is a korkülönbség miatt, de ennek ellenére lehetnek közvetlenek egymáshoz.

2010. jún. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha magazol, a kosz tul informalis, de ha rokonod az idos ember, akivel tegezodsz, akkor mondhatod neki, bar szerintem nem a legudvarisabb. En nem nezem a BK-t, de arra emlekszem, hogy a szereplok mindig ugy mondjak a neveket, hogy "a Miklos", "az Imi", szoval mar ebbol le lehet venni, hogy nem allnak a muveltseg magas fokan...marmint a keszitok.
2010. jún. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én akivel magázódom, köszit sziktam mondani és mindig mosolygok, hogy véletlenül se nézzenek bunkónak, de éreztessem a közvetlenségemet és hogy én is a közvetlenséget várom el. Nekem bevált. A "Bariközt"-ben eleinte nem tettek névelőt a keresztnevek elé és (legalábbis) az én fülemet nagyon sértette, mert nem tűnt hétköznapinak, inkább irodalmi volt a stílusa. :) Mivel a hétköznapi életben sajnos névelőt teszünk a keresztnevek elé, ezért váltottak ők is át erre a szokásra, hiszen a sorozat próbálja bemutatni a mai kor mindennapjait.
2010. jún. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!