Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért csinálja ezt, ti mit...

Miért csinálja ezt, ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Van egy lakótársam, egy gambiai fekete srác. Jó a viszonyunk, viszont mostanában azt kezdte el csinálni, hogy direkt bemegy előttem zuhanyozni.


Mindketten déután 2től dolgozunk este 10ig, állandó délutános műszakban vagyunk, szóval a délelőttünk szabad. Ő már korán reggel ébren van, de nem megy el zuhanyozni, hanem megvárja amíg nekem csörög a telefon. Amint az ébresztőm megszólal, ő fél percen belül már a fürdőben van és zuhanyzik. Ha viszont nem ébresztőre kelek, hanem magamtól, akkor nem megy be előttem (mert nem tudja hogy ébren vagyok). Miért csinálja ezt? Idegesíteni akar vagy mi?


Baromi bosszantó, mert ő nem jár sehová, semmi dolga délelőttönként. Amikor lezuhanyzott, akkor fekszik a szobájában munkakezdésig. Nekem viszont heti 5-6 alkalommal edzésem van, ahová időre kell mennem. Neki teljesen mindegy mikor zuhanyzik, nekem viszont nem. Ma én is ébren voltam már korán reggel, de nem kellett mennem sehová, így nem mentem el letudolni. Ő is ébren volt, hallottam hogy mocorog a szobájában. A telefonom ébresztőjét elfelejtettem kikapcsolni, így véletlenül bekapcsolt. Erre ő azonnal kijött a szobájából, és bement a fürdőbe...



2017. szept. 14. 12:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

En ot kerdeznem, nem vadidegeneket.

A kerdesek fele arrol szol itt, hogy az idegen gyk-sok szerint ki mit miert csinal.

Amugy ezer oka lehet - idegesiteni akar, vagy a te ebresztod kapora jon neki, hogy ideje indulni keszulodni, vagy barmi.

2017. szept. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Kései Sirató ***** válasza:
100%
Ha alszol, csendben marad, hogy ne zavarjon. A zuhanyzással járó zajtól akar megkímélni? Én erre gondolnék, de az lesz a legjobb, ha megkérdezed!
2017. szept. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%
Azt nem értem, hogy miért mondod, hogy fekete. Mármint, ettől az információtól bármi változik?
2017. szept. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

"Mármint, ettől az információtól bármi változik?"


Igen, mert Afrikából jött, és ebből következik, hogy mások a szokásai, a normái, a gondolkodásmódja, meg minden...

2017. szept. 15. 14:06
 5/10 anonim ***** válasza:
62%
Elnézést kérek, nem tudtam hogy nem csak onnan származik, hanem konkrétan onnan jött ide.
2017. szept. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%

14.38.


És mi is a különbség, konkrétan? Mert ha Mo-on nőtt föl, akkor csak magyar illem szerint viselkedhet?


Mi a fenének kell neked, kérdező, pont egy afrikai szobatárs?

2017. szept. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
6-os! Külföldön élek, az előző lelépett, 2 hónapig béreltem egyedül egy kétszobás lakást. Hiába hirdettem a kiadó szobát, nem jelentkezett senki. Ő volt az egyetlen jelentkező, muszáj volt neki kiadnom. Kénszerhelyzetben voltam.
2017. szept. 17. 22:28
 8/10 Kései Sirató ***** válasza:
Beszélj vele, az fontosabb, mint itt kérdezősködni!
2017. szept. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem sem bosszantani akar. Én is azt látom benne, hogy nem akar felkeleni a zuhannyal.
2017. szept. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkit felpontoztam.
2017. szept. 20. 08:48

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!