Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hazai fürdőkultúra - Miért...

Hazai fürdőkultúra - Miért nem terjedt el az előzuhany használata?

Figyelt kérdés

Pár éve Izlandon jártam, ahol nem használnak fertőtlenítőszereket, így az ottani fürdőkultúra része, hogy mindenki alaposan lezuhanyozik a medencébe menetel előtt. Néhol még tábla is ki van rakva, hogy mit is kell megmosni a gyengébben kedvéért.


Na most ehhez képest hányszor látom azt,hogy kimegy a család a strandra, aztán mindenféle előzuhany nélkül a fűre lepakolás után már mennek is bele a vízbe, néha még a lábmosót is kikerülve... Na most képzeljétek el a megizzadt intim testtájakat (hónalj, fütyi, fenék, köldök), amiről minden a közös vízbe kerül. A frissen felkent és még alig beszívódott naptejről már nem is beszélve. Ez annyira undorító szokás és szerintem ezen változtatni kellene pár társadalmi célú felhívással, ha már ennyi fürdőnk van itthon. Én értem, hogy amikor több száz ember kimegy a strandra, akkor nem mindenki szeretne a közös zuhanyzóban levetkőzni vagy a szégyenlősebbeknek kabinban megmosni magát, de azért a vízminőségen sokat dobna ez az egyszerű lépés. Én állandóan vakarózok a sok fertőtlenítőszertől egy strand után és csak szeretném hinni, hogy amiatt és nem más igénytelenségétől.



2017. aug. 8. 14:12
 1/2 anonim válasza:
100%
Ok, ez a legnagyobb problémája az országnak, nyugodtan háborogj rajta.
2017. aug. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ezzel nem tudsz mit csinálni, de ha klóros víz után mindig viszket a bőröd, akkor azzal érdemes kezdeni valamit. Sanszos, hogy túl száraz a bőröd, és/vagy erősen hiányos a bőröd természetes flórája (sok tusfürdő legyilkolja). Keress más tusfürdőt, hidratálj, vagy esetleg csak minden másnap, harmadnap használj tusfürdőt.


Ami a kérdésedet illeti, a klorin extrém eseteket kivéve sterilen tartja a vizet, tehát bár számodra undorító lehet, hogy mások zuhanyzás nélkül mennek a vízbe, valójában nem kell tartani tőle. Hacsak nem nyelsz le egy betyárkörtét, fertőzést biztosan nem fogsz kapni a medence vizétől.

2017. aug. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!