Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Milyen gyakori a kézfogás...

Milyen gyakori a kézfogás munkahelyen?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Mivel Mo.-on sosem dolgoztam, nincsenek saját tapasztalataim. Elég rég olyan országban élek, ahol a kézfogás tényleg ritka. Otthon ennek meg is ittam a levét, mert nem "akartam" a rokonokkal kezet fogni. Most olvastam egy könyvet és azt írják, hogy Mo.-on munkahelyeken napirenden van a kézfogás. Kérdésém: a férfi kollégák minden reggel kezet fognak? Én ezt nem nagyon hiszem, de tényleg nem vagyok tisztában a munkahelyi szokásokkal. Köszi a válasszokat.
2010. máj. 18. 01:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Én sok férfival dolgozom eggyütt de nem fogok mindegyikkel kezet.Van egy jó haverom azzal igen,de a többinek csak köszönök.De szerintem jó néven veszik majd ha kézfogással is köszönsz nekik minden reggel.
2010. máj. 18. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A kézfogás olyan férfiak között, mint a szia. Ha valaki nem fog velem kezet akkor nem sértődöm meg, de ez jel számomra, hogy az illető nem akar barátkozni, esetleg ellenszenvesnek tart, vagy nem tisztel meg vele xy okok miatt. Akik nem fognak kezet, azokban nem is nagyon bízom, tapasztalataim szerint alamuszi emberek, akik mást csinálnak, mint amit mondanak.

Férfiak között a kézfogás ereje is számít. Ha csak gyengén fogja meg és túl gyorsan elkapja, akkor valószínűleg csak kényszerből teszi és túl akar lenni rajta. A gyenge kézfogás önbizalomhiányból is fakadhat.

Egy erős(csak módjával), határozott kézfogás megalapozhat egy üzleti sikert is.

2010. máj. 18. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ milyen a kollektíva.Van ahol szokás,van ahol ritkábban.Figyeld a többieket.
2010. máj. 18. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg attól függ, hogy milyen a munkahely, milyenek az emberek... Én kórházban dolgozom, de az orvosok sosem fognak kezet egymással, a doktornők esetleg puszit adnak egymásnak, ill. a férfiak közül, aki rég ismeri a doktornőt, azok is puszilkodnak... A kézfogást inkább munkahelyen kívüli ismerösök esetében (nem betegnél) figyeltem meg az orvosoknál.

Mondjuk egy bróker, értékesítő, üzleti csapatban biztos másképp van...

2010. máj. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahol én dolgoztam, ott nagyon barátias volt a légkör, 4-5 pasi dolgozott, és minden nap, amikor találkoztak, kezet fogtak egymással. Ez egy gesztus, nem kell nagy ügyet csinálni belőle.

Persze ha sok pasi van a munkahelyeden, szerintem elég csak a közvetlen kollégákkal kezet fogni.

2010. máj. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ milyen kapcsolatban állunk,de leggyakrabban,nem szoktunk kezet fogni.
2010. máj. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!