Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit gondolsz, az Internet...

Mit gondolsz, az Internet pozitív vagy negatív dolog?

Figyelt kérdés

Egyrészt ugye pozitív, mert megjelenhet a szabad véleménnyilvánítás, ami nélkül már orwellhez hasonló világban élnénk szerintem.

Másrészt viszont, engem 19 évesen (!) felháborít, amit a fiatalokkal művel az internet, főleg a közösségi oldalak és társai.

Mit gondoltok erről?


2010. máj. 16. 00:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az értelmes, és értelmesen használó emberek számára pozitív, a többiek csak azt hiszik, hogy nekik is az.


Én viszonylag szerencsés vagyok e téren. Rajta vagyok néhány közösségi oldalon, fiatal is vagyok, de semmi rossz hatása nincs rám az internetnek.

2010. máj. 16. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egyébként mire gondolsz konkrétan, hogy mit művelnek a fiatalokkal a közösségi oldalak? Nem értem.. Itt a fiatalok csinálnak magukból többnyire bohócot, és nem az oldal felelős érte.
2010. máj. 16. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem azt mondom, hogy az oldal felelős érte, de tényleg szerepet játszik abban, ahova ma jutott a fiatalság. Terjednek a hamis emberideálok a neten, a srácok jobb esetben csak vasalthajú konverz cipős b*zik 15 évesen, rosszabb esetben a kancigányképet tekintik ideálnak, maffiózónak hiszik magukat, és erre rá is játszik a másik nem, akik elfogadják mindkét fajtát, közben a szőkehajú műkörmös plázacicák kiközösítik a normális lányokat, és ez is egyre fiatalabb korosztályoknál történik. Nem is beszélve az EMOkról és egyéb szerencsétlenekről. Persze, a szülő dolga lenne, hogy leb*sszon egy isteneset a fiának, ha festi a haját, vagy a lányának, ha mutogatja magát myvipen, de sajnos nem teszik :/ És ez csak egy kis szelete az egésznek, amit az internet (is) művel a fiatalsággal. Ki olvas ma már könyveket? Aki ezt teszi, az stréber, nincs élete, meg ilyenek. Sírás kerülget, ha látom, hogy merre halad a világunk, és hogy mi lesz ebből pár évtized múlva.
2010. máj. 16. 00:49
 4/10 anonim ***** válasza:
81%

Ez van, de gondolj bele, internet nélkül hol lennél?

Nélküle ezt a kérdést nem tehetted volna fel.

Ha még suliba jársz, nem tudnád mi alapján megírni a házi dolgozataidat. Egyetemen nem tudnád felvenni az óráid, vizsgáid. Nem tudnád hanyasra vizsgáztál. Rengeteg emberrel nem tudnád tartani a kapcsolatot, mert mindenkivel találkozni nincs elég idő. Főleg ha messze laktok egymástól. És nem utolsó sorban nem lenne wikipedia, ahonnan bármit megtudhatsz fél pillanat alatt, és nem lenne google translator, hogy korlátok nélkül bármilyen más nyelven is meg tudj szólalni, még ha soha életedben nem is tanultad.


Amit meg a tinikkel "művel" a net, az az ő bajuk. Reméljük, hogy marad néhány értelmes, akiket most kiközösítenek, és azok lesznek a leendő értelmiség.


Amúgy 22 éves vagyok.

2010. máj. 16. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

OFF:


Miért baj, ha egy fiú festi a haját?

Az mióta b*zis?

A Converse cipő meg elég menő.


Ettől még olvashat valaki, és lehet kulturált.

2010. máj. 16. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Bocs, ha megbántottalak, nekem is van haverom aki festette a haját, meg persze olyan is, aki converseben jár. Sőt, csőnadrágom is van, bár nem a b*zis fajta:D A gond az életkorral van, hogy már 14 évesen erre lesznek ránevelődve, és nem önkifejezésből, hanem divatból hordanak valamit. És ezek az emberek soha nem fognak olvasni egy könyvet sem életük során, és nem is kell nekik, mert sokmindent elérnek azzal, ha követik a tömeget. Legyél büszke magadra, hogy nem vagy te is olyan agyatlan, mint ők. Egyre kevesebben vagyunk:)


Egyébként én is rengeteg tudást szereztem az interneten, nem is állítottam azt, hogy rossz lenne a net, csupán a negatív tulajdonságaira világítottam rá, amit meg kéne oldania a szülőknek, de ebben a liberális világban sajnos nem érdekli őket:( Túl nagy a szakadék azok között, akik ismeretszerzésre használják az internetet, és azok között, akik elbutulnak tőle, mutogatják magukat, meg egyéb dolgok amiket már fent leírtam

2010. máj. 16. 01:49
 7/10 anonim ***** válasza:

A kérdezőnek :


maximálisan negatív - csökkenti a társadalmi viszonyokat, az emberek kevesebbet mozognak és elveszi az időt olyan dolgoktól, amikre korábban több időt fordítottunk.


Tudom, mert én is rendszeres felhasználója vagyok az internetnek.



!Kedves 00:59!


Bármilyen hihetetlen, az internet előtt is volt élet. Bementünk a könyvtárba, hogy házi dolgozatot írjunk, vagy bementünk a tanulmányi osztályra, hogy felvegyük az órákat és ugyanitt megmondták azt is, hogy hanyasra vizsgáztál. Volt levél, meg képeslap, meg Révai nagy lexikon, amit hála istennek nem mindenki szerkeszthetett, így biztosan mindig hiteles információ volt benne.


Sajnos azt kell mondjam, hogy nagyon rosszul látod ezt a dolgot. Nem mondom, hogy nem hasznos az internet, de nagyon jól meglennénk nélküle is, mint ahogy meg is voltunk.

2010. máj. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves 11:21!


Elhiszem, tudom, hogy régen így működött, a szüleim meséltek róla, de mennyivel könnyebb most? Főleg, hogy még így is nyakig érnek a beadandók néha... Ha könyvtárazni kéne, meg kézzel írni, feleannyit se tudnék időre megcsinálni :) Az internetes információforrások hitelességét meg ennyi idő után megtanulja az ember értékelni.


És igazad van, jól megvoltatok internet nélkül. Voltatok. Most már te is rendszeres felhasználója vagy. Én már ebbe nőttem fel. Nem lehet figyelmen kívül hagyni a jelentőségét.

2010. máj. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Persze, nyilván nem lehet, de a tény akkor is tény marad : internet nélkül is lehet teljes értékű életet élni!
2010. máj. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem pozitív, mert egy rakás ismerőssel/baráttal msn-en tartjuk a kapcsolatot, mert legtöbben nem is Bp-en laknak! :D
2010. máj. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!