Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ki engedjen előre kit (pl. :...

Ki engedjen előre kit (pl. : ajtóban, vagy folyosón)?

Figyelt kérdés

A tanárokat alap hogy elengedem ha nem férünk el egymás mellett a folyosón,ennek ellenére múltkor meglepődtem mikor az egyik idősebb,rettegett (férfi) matektanár mosolyogva félre állt hogy mehessek. Tulajdonképpen ki kellene kit előre engedjen?

15/L


2010. máj. 13. 19:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Amennyiben pl. irodából jön ki valaki akkor a elvileg azt kell kiengedni. Más dolog az udvariasság amikor a gyengébbik nemet előre engedik.

Az általad említett példa két oldalú: hiába vagy tanuló a tanár szemszögéből már, szerintem Neked is jólesik, minősít Nőnek és előre enged. De Te mint tanuló megadhatod Neki a tiszteletet és Te engeded előre. Ilyenkor a szerintem aki előbb felismeri a helyzetet és lemond az előnyéről annak van "igaza".

2010. máj. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A férfi a nőt, a fiatalabb az idősebbet.A tanárod egy régivágású uriember lehet,azért engedett előre.

Csak érdekességként: A mai iskolarendszer 1949 óta van. Azelőtt volt a 6 osztályos elemi iskola. Ha valaki tovább akart tanulni,az 4. után mehetett Polgári iskolába ( az akkor középiskolának számított),vagy a 8 osztályos gimnáziumba. A polgári elvégzése után lehetett kereskedelmi iskolába (ez olyan titkárnőképző féle volt) vagy tanítóképzőbe menni.

A gimnáziumokban a legtöbb tanár magázta a fiúkat is,de a lányokat mindenképpen. Sőt, a fiúk is magázták a lányosztálytársakat.

2010. máj. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:)
2010. máj. 13. 21:07
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

én leszarom, én nem engedek senkit előre, mert paraszt vagyok xD

és ha előre akarnak engedni, inkább mondom az illetőnek, h menjen csak, utálom, h mint "gyengébbik nem" előnyt élvezek a férfiakkal szemben..am is utálom ezt a kifejezést, hímsoviniszta...áh, hülye pasik..miért nem születtem fiúnak??!!

szal nem engedek előre senkit, és én sem megyek előre, ha felajánlják, mert nem érdekel

szintén 15/L

2010. máj. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Gyerekes vagy és sajnállak hogy büszke vagy a parasztságra. Ráadásul még a kérdésre sem válaszoltál.
2010. máj. 16. 09:30
 6/7 anonim ***** válasza:
"A férfi a nőt, a fiatalabb az idősebbet." :)
2010. máj. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Köszi, ezzel hízelegtél hiúságomnak :D
2010. máj. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!