Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A nyomtatott sajtónak tényleg...

A nyomtatott sajtónak tényleg lassan befellegzett? ENNYI VOLT?

Figyelt kérdés
Mindenhonnan azt hallani, hogy pár év (8-10) és megszűnik a hagyományos nyomtatott forma. Legyen akár napilap, havi magazin stb. Helyét felváltja az elektronikus hírfolyam. De mi lesz az idősebb korosztállyal? Tény, hogy lassan nem éri meg a gyártónak, mert egyre kevesebb hirdetés van az újságokban, egyre jobban és jobban tolódik át ez a dolog az internetre. Az USA-ban már árulnak egy híres lapot, mert nem éri meg tovább csinálni. Mi a véleményetek erről?
2010. máj. 13. 11:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én nem hiszek benne, hogy ez így lesz! Mindig is lesznek emberek, akik értékelik a nyomtatott sajtót, tehát kereslet is lesz rá. Én is ilyen vagyok. Van annak valami varázsa, amikor egy újságot, v. könyvet a kezedbe veszel, és átlapozod! Ha rajtam múlna a dolog, én nem engedném.
2010. máj. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
74%

Mivel a világ lakosságának max. 20% használ internetet és Magyarországon is a lakosság 37%-a soha életében nem internetezett még, ezért nem hiszem, hogy a közeljövőben felváltaná a nyomtatott sajtót. A TV már nagyobb eséllyel, de a kettő nem teljesen ugyanaz és még a TV sincs olyan széles körben elterjedve, mint a nyomtatott sajtó. Messze nincs.

Egyes csúcstechnikás országokban van rá esély, de ezekből jó ha egy tucat van a világon és ott sem a következő egy-két évtizedben várható ez.


Az ötödik lovas

2010. máj. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Félre ne értsetek, én sem várom, sőt nem is örülnék neki hiszen ebben dolgozom. Csak mindenkitől ezt hallom és kezd zavarni a dolog. Szerintem is ha mondjuk az USA-ban 10 éven belül ez bekövetkezne, nálunk elhúzódhat 15-20 évig is. De előbb utóbb itt is változás lesz. Amúgy egyet értek Veled, soha semmi sem fogja helyettesíteni azt az érzést, amikor a reggeli kávé kortyolgatása közben kinyitjuk a friss festékszagú újságot és szemezgetünk a cikkek között... Nektek legyen igazatok!
2010. máj. 13. 14:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!