Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért én érzem magam megszégye...

Miért én érzem magam megszégyenítve, megalázva ha valaki látványosan nem fogadja el a kézfogásomat?

Figyelt kérdés

Előléptetést kaptam a munkahelyemen, ezért meghívtam egy jó étterembe a munkatársaimat, barátaimat, családomat.

Az egyik legjobb barátom a pultot támasztotta és beszélgetett valakivel. Odamentem kezet fogtam a barátommal, majd nyújtottam a kezemet az ismerősének, aki rámnézett lenézően, majd visszafordult és beszélt tovább. Én meg pár másodpercig csak ott nyújtogattam a kezem mint valami bolond. Sajnos sokan néztek engem, látták az egészet. Beosztottaim, munkatársaim, barátaim.

Megszégyenülve éreztem magam, a saját bulimon a társaságom elött így megaláztak. Tudom hogy ez az ő bizonyítványa, de akkor is magamra vettem. A barátom később mondta, hogy valami nagymenő fickó, az övé az étterem is (nyilvánosan nem, csak az ő pénze van benne) és nem áll szóba se csak úgy ahogy ő mondja: senkikkel. Még ő volt kegyes, hogy nem dobatott ki minket a helyről amiért köszönni mertem neki. Nem voltam tiszteletlen "Jó napot kívánokkal" köszöntem és nyújtottam a kezem (nálam 20 évvel minimum idősebb)

Rányomta az egész estére a bélyegét az eset. Sokan beszéltek is róla, hogy leégtem (szerintem ő égett le max)

Nem tudom mibe tellett volna viszonozni egy üdvözlést, mégha ő valami milliomos is.


2017. febr. 2. 12:46
 1/9 anonim ***** válasza:
36%
Miért nyújtogatod a kezed olyan idősebb idegen embereknek, akiknek be se mutatott senki? Nyilván akkora bunkó a fickó, hogy bele kéne lőni a Dunába, de te is hibáztál, nem is kicsit.
2017. febr. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
79%
Szerintem ezért egyáltalán nem neked kell "szégyelned" magad! Maga a szituáció biztos kellemetlen volt, de ez csak azt mutatja hogy te nem vagy egy bunkó aki semmibe veszi az embereket ő pedig valószínűleg mindíg is az volt és az is marad. :)
2017. febr. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

:D

Nem értelek srác. Ha ott volt a családod is, akkor úgy velük szerintem elég jól érzed magad, mivel őket ismered talán a legjobban. Szóval, ha ők ott vannak veled meg a jó barátaid is, miért nem tudsz nevetni velük egy ilyen dolgon, vagy hallgatni a véleményükre? Attól, hogy ez a te bulid volt, még a tulajnak nem kötelező veled bratyizni, mert most magadénak érezted a helyet. Azért akárhol is vagy nem árt körbenézni, hogy épp a vezérigazgatót kínálod cigivel vagy a portást. :D lehet szar példa na, de ez ilyen szerintem.

2017. febr. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Én bunkóságnak éreztem volna, hogy odahív egy barátom beszélni egy-két mondatot, közben ott van vele valaki és én meg levegőnek nézem. Lehet hogy a barátom hibázott először, aztán én. De nekem kellemetlen ha levegőnek nézek valakit. Soha nem különböztek meg embereket a vagyonuk szerint, a homlokára amúgy sincs ráírva senkinek se. Fogalmam nem volt kié a hely, soha nem érdekel az ilyesmi.


Akkor magyarul szerintetek máskor ha ilyen van akkor ne is nézzek rá ilyenkor a harmadik félre, csak a barátommal beszéljek, fogjak kezet és menjek tovább?

2017. febr. 2. 14:07
 5/9 anonim ***** válasza:
80%
Mindig az idősebb nyújt kezet a fiatalabbnak. Ennyi.
2017. febr. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Azt nem írtad, hogy oda hívott a barátod. Csak, hogy úgy oda mentél. Amúgy, nem mindegy? Gyakran jársz oda? Ha meg nem, kit érdekel? Ezért kinevettek? Túl sokat foglalkoztál akkor vele. Szard le. Lehet részeg volt, szar napja volt, baja volt magával meg a világgal. Lehet zavarban volt, mert apád is ott volt:D Nem voltunk ott, nem tudjuk!
2017. febr. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
14%

>> Akkor magyarul szerintetek máskor ha ilyen van akkor ne is nézzek rá ilyenkor a harmadik félre...


Úgy tűnik, szándékosan nem akarod megérteni a helyzetet, pedig már több válaszoló konkrétan megírta. Olvasd újra át.

2017. febr. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
53%
mi az hogy nem fogott veled kezet ?ááá... ez ki? büdös paraszt.múltkor még egy csövesnek is adtam egy ötöst(mondjuk nem győztem kezet mosni utána).elmondom neked :szavak nélkül leférgezett
2017. febr. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
53%
de inkább szard le (előző)
2017. febr. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!