Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hol lehet panaszt tenni a...

Hol lehet panaszt tenni a SPAR ellen?

Figyelt kérdés

Mármint az ellen a SPAR ellen (1191 Budapest, Kossuth tér 4.), akiknél az egyik csomagmegőrzőbe beraktam egy csomagot (jelszóval levédve és leellenőrizve), majd jövő héten mikor visszamentem érte, meglepődve tapasztaltam, hogy már hűlt helye a csomagnak!


Most képzeljétek, hogy mikor reklamálni merészeltem, még az volt a problémájuk, hogy nekem áll feljebb, mondván: "ez nem arra van, hogy napokig tároljam benne a cuccaimat!"


Úgyhogy én ezt egyszerűen nem vagyok hajlandó elfogadni, hogy az ember tulajdonát lenyúlja a SPAR és ezért senki nem hajlandó felelősséget vállalni!


Szép is lenne, ha találnék egy telefontm, zsebrevágnám, majd a gazdájának azt mondanám:

"sorry, miért nem raktad a zsebedbe hülyegyerek!?"



#panasz #SPAR #szélhámook
2017. febr. 1. 21:46
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Nincs igazad. Az a csomagmegőrző arra való, hogy a vásárló a vásárlás időtartama alatt - és nem tovább - ott parkoltassa a túlméretes csomagjait. Te nem rendeltetésszerűen használtad, és le merném fogadni, hogy valahol a szekrényeknél ki is van írva, hogy csak a vásárlás idejére lehet ott hagyni a cuccot, ezután a bolt fenntarthatja magának a jogot arra, hogy szó nélkül kivágják a francba.
2017. febr. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

>> majd jövő héten mikor visszamentem érte...


Ezt nem jön, hogy elhiggyem... Ilyen nincs !

2017. febr. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

aha, tehát ha én egy parkoló cég lennék és kivágnám a kocsid a francba, vagy inkább átruháznám saját használatra, mondván lejárt a 12 órás parkolási idő és ezért már nincs felette tulajdon jogod, akkor te hogyan éreznéd magad?


Nem lennél dühös?


Nem éreznéd azt, hogy téged igazságtalanság ért?

Nem éreznéd azt, hogy tele van a világ ilyen ügyeskedő szabályokkal, hogy apró betűkkel kiírják valami sötét, elrelytett helyre a lényeges információkat, amikre nincs felhívva kellőképpen egyértelműen és érthetően a figyelmed?


Mi lenne, ha ezen túl a kresz táblák fele akkorák lennének, hiszen mekkora anyagpazarlás nagy és feltűnő táblákkal és jelzésekkel informálni az autósokat?

Majd mennek lassabban az autók! 50 hleyett 25-el! Egy kicsit kell csak korábban elindulni és kész. Meg van oldva a probléma!

2017. febr. 2. 19:38
 4/9 anonim ***** válasza:
81%

Eleve logikus mondenféle apróbetű nélkül is, hogy egy áruház csomagmegörzője nem hosszú távú felhasználásra van bárki arra járónak.

És ahogy mondani szokás, a szabályok nem ismerete nem mentesít a felelősség alól.

Ha jogtalanul parkolsz, a kocsidat is elszállítják.


Hülyeséget csináltál és még neked áll feljebb, amikor erre rámutatnak?

2017. febr. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
Tehát megszegted a SPAR szabályzatát és őket akarod beperelni? Ha a csomag szemétnek tűnt valószínűleg kidobták, ha pedig nem akkor lehet, hogy csak elszállították, érdeklődj a központukban. Amúgy teljesen egyszerű, máskor ne használd ki mások jóindulatát. Ha van 10 szekrény egy sparban az nem arra van, hogy egy arra járó gyökér betegye a cuccát egy hétre, hanem hogy vásárlás közben a vásárlók otthagyhassák a táskájukat/kabátjukat. Ilyen egyszerű. Gondolom téged is zavarna, ha pl. valaki a te kocsibejáródon tárolná a kocsiját egy hétig.
2017. febr. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Gabriel.Tailor:

És akkor ez így rendben van, hogy bárkit át lehet b*szni, aki nem elég naprakész és informált?


Igen, k*rvára nekem áll feljebb, mivel az én tulajdonommal bánt valaki felelőtlenül.

Parkolós példád jól mutatja mennyire szűklátókörű vagy.

Ha szabálytalanul parkolsz, akkor igen, lefoglalják a kocsid, de nem vágják ki a szeméttelepre, vagy nem formál jogot rá valaki, hogy az mostantól az övé, mert a tulaj túllépte a parkolási időt.

Ebben a példában mi az, ami nem érthető? Vagy mi az, ami nem állja meg a helyét?

Itt egy túllépett időintervallumról van szó.


Utolsó válaszoló:

Hány olyan vásárlót ismersz, aki nem viszi be magával a kis táskáját, hanem berakja arra a 5-10-20 percre egy csomagmegőrzőbe, amíg bemegy venni 5 deka parizert, meg 3 db zsömlét vásárolni?

Én pont azt látom, hogy szinte senki nem használja ezeket a megőrzőket. Amiből meg pontosan az következik, hogy melyik bánatos gyökeret zavar az, ha én egy hétvégére bent hagyom a csomagom, mert mondjuk minek vigyem haza vidékre, ha jövő hét elején vissza kell hoznom Bp-re? Mindezt persze a diszkréten tömött közlekedési eszközökön. Mintha nem lenne elég gond, hogy egy 100 kilós állat vagyok, aki kabátban akkora teret takar ki az éterből, mint egy fél teherautó.


Egyébként hogy jön ide ez a kocsibejárón való parkolás?


Két tök különböző dolog a kettő. A csomagmegőrzés az egy szolgáltatás. Más kocsibejáróján parkolni nem egy szolgáltatás, hanem egyszerűen etikátlanság és bunkóság, pont mint ellopni valakinek a tulajdonát, aki egy szolgáltatást nem az előírt szabályok szerint vett igénybe.

2017. febr. 3. 10:11
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát, ha értékes volt a csomag, megpróbálhatsz ügyvéddel beszélni kártérítésért. Bizonyítanod kell, hogy nem tudhattad, hogy nem hosszútávú csomagmegőrző, szóval fényképezzed körbe a helyet, hogy nincsen kint figyelmeztető tábla ilyesmiről.


Mondjuk szerintem egy spar csomagmegőrzőn nagyjából látszik is, hogy nem hosszabb távú csomagmegőrzésre használt. Plexi ajtók, stb...egy normális hosszabb távú csomagmegőrzőn fém ajtók vannak.

2017. febr. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"És akkor ez így rendben van, hogy bárkit át lehet b*szni, aki nem elég naprakész és informált? "

Éppen ezt kéne felfognod, hogy senki nem "b*szott át", hiszen eleve senki nem ígért neked olyasmit hogy ott majd napokig őriznek neked bármit is, amíg végre méltóztatsz érte menni.


"Igen, k*rvára nekem áll feljebb, mivel az én tulajdonommal bánt valaki felelőtlenül."

Igen, valaki felelőtlenül bánt vele, csak épp ez a valaki te voltál.

2017. febr. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Igen, ahogy mondod. A csomagmegőrzés egy szolgáltatás. Ezt a spar vásárlói a vásárlás időtartamára ingyen vehetik igénybe, aki pedig nem vásárol éppen az nem hagyhtaja ott, ez jelezve is van mindenhol. Ha nem akarod hazacipelni sok helyen vannak értékmegőrzők, főleg nagyobb busz és vasútállomásokon (keletiben, népligetben és kelenföldön biztos vagyok benne), ahol napi párszáz forintért elhelyezheted a csomagod.


Persze ettől még nem jogos, hogy kidobták. A helyes eljárás az lett volna, hogy elszállítják és átveheted egy bizonyos büntetés megfizetéséért cserébe. De javaslom lépj kapcsolatba a spar központjával és tegyél panaszt.

2017. febr. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!