Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ki találta ki, hogy iskolai...

Ki találta ki, hogy iskolai ünnepségen a sötét alj, fehér ing a kötelező?

Figyelt kérdés
(Nálunk általánosban, tesin is az volt)
2010. máj. 7. 06:53
 1/6 anonim ***** válasza:
mi is pont ezen gondolkoztunk ballagáson mikor sorfalat kellett állnunk...de nem jöttünk rá :D
2010. máj. 7. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez több mint száz éves szokás, amikor renszerbe jött, akkor férfioaknak a fekete öltöny, fehér ing, fekete nyakkendö volt a normális elegáns ünnepi öltözet, a nöknek meg sötét kosztüm (csakis szoknyával!), fehér blúzzal. Ez idöközben kicsit lazult, és mostmár csak sötét alsórész - akár nadrággal is - és a kosztümkabát is eltünt.
2010. máj. 7. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszönöm!
2010. máj. 7. 08:33
 4/6 anonim ***** válasza:

Egy ünnep attól is ünnep, ha alkalomhoz illő ruházatot viselünk. Fontos, és felemelő érzés - legalábbis nekem ,- ha pl. egy ballagásnál, szinházba, ünnepségeken stb. ünnepi öltözékbe vannak a megjelentek. Lehet hogy maradinak tartassz, de én nagyon szerettem annak idején az egyenköpenyt az iskolában, érezte az ember az összetartozást, és nem éreztük azt a különbséget szegény, és tehetősebb gyermek, hisz mindenki egyformában volt.

Kellemetlen lehet annak az oszt.társnak, aki nem tud divatszerint öltözködni, majmolni a másikat. ugy gondolom az iskolában nincs is erre szükség.

2010. máj. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Utolsó, szerintem, te kicsit félreértetted. Semmi bajom ezzel az összeállítással, mindössze az eredete érdekelt. Igen, ünnepségen kell az ünneplő. Én köpenyt csak elsősként hordtam, mert utána megszüntették azt, hogy kötelező. De szerintem is hasznos, hiszen nem látszottak a különbségek gyerek és gyerek közt, hogy egyik szegényebb, a másik gazdagabb.
2010. máj. 7. 15:52
 6/6 anonim ***** válasza:
valami retardált.
2010. máj. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!