Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan kell felöltözni szinházba?

Hogyan kell felöltözni szinházba?

Figyelt kérdés

Megnézem majd a Diótörő előadást és természetesen öltönybe szeretnék menni, csak hogy mégis nagyon hideg van, és a problémám az hogy nincsen elegáns kabátom, vagy ami menne az öltönyhöz sajnos, és erre kéne segitség nekem. Az öltönyökből van egy fekete, illetve egy sötétkék, de a kabátom az barna műbőr.

Lehet hogy most sokan azt mondják hogy tudatlan meg hasonlók, de inkább megkérdezem mint ott égjek.



2016. dec. 14. 22:06
 1/8 anonim ***** válasza:
36%
Egyértelmű, hogy az öltönyeid nem "mennek" a kabáttal. Helyedben kölcsönkérnék egy kabátot egy családtagtól vagy baráttól - ez nem szégyen. Ami majd megy a sötét kabáthoz ilyen alkalomra: egy finom, hófehér selyemsál. Ügyelj a cipőre is, legyen fekete félcipő.
2016. dec. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Cipöm az van, fekete, elegáns, igen, a kabát a probléma mert nem megy az öltönyhöz. Igen, probálok kölcsönözni, csak nemsok ismerösöm van akinek van, vagy ha van egyméret.

Illetve még annyit megkérdeznék hogy a nyakkendő az kell, vagy nem muszáj?

2016. dec. 14. 22:34
 3/8 anonim válasza:
23%

Attól függ hogy öltözöl fel. Zakóhoz illene, mert úgy mutat jól, anélkül olyan "csupasz" érzete van az embernek. De, ha nem akarod, ne vedd fel.

Selyemsálat fehéret pedig fel ne vegyél, az elég bzis lenne :D

2016. dec. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%
Nem kell túlgondolni ezt a színház dolgot. Ne melegítőbe menj, de ha nincs öltönyhöz passzoló sötét vászonkabátod, az a kutyát se fogja érdekelni.
2016. dec. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
42%
Jajj hát... de most úgy őszintén, ha pólóba meg farmerba menne, akkor se dobhatnák ki, ha kifizette a jegyet. Azért a színház nem valami VIP klub.
2016. dec. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A kabátot valószínűleg le kell rakni a kötelezően fizetős ruhatárba, szóval ha egyből lekapod, mikor belépsz az ajtón, senki nem fogja kifigyelni, maximum a ruhatáros, de nem hiszem, hogy pont az ezredik leadott kabát annyira érdekelné.

Nyakkendőt attól függően vennék, hogy milyen színház és mennyire jó helyen ülsz. Például az Operaházban a földszintre meg a páholyokba én vennék fel, de a 3. emeletre, vagy valami kevésbé neves színház olcsóbb előadására, vagy a helyi kisiskolások karácsonyi műsorára már meggondolnám, hogy nem veszek, ha utálnék nyakkendőt hordani. Persze az sose árt, ha van, mindenhol lesznek, akiken lesz (úgyhogy nem leszel túlöltözve), és lesznek olyanok is, akik szakadt farmerben mennek.

2016. dec. 15. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
63%
A kabátot ne gondold túl, azt úgyis leveszed, és természetes hogy egy fiatalabb valakinek nincs ilyen kabátja, nekem sincs. Szóval jó a sima kabátok. A nyakkendőt is attól függően vedd fel, hogy te mennyire szereted.
2016. dec. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Basszus, nincs ilyen h KELL. Jo, azert ha lehet ne melegitobe, de konyorgom kifizetted a jegyet, nem dobhatnak ki meg ilyenek, az oltony szerintem eros tulzas. En csak siman farmerben meg elegansabb cipoben, puloverben szoktam
2020. dec. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!