Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Milyen megszólítást tartotok,...

Milyen megszólítást tartotok, éreztek a legudvariasabbnak _hivatalos_ levélben (e-mailben)? 25–70 közötti nőkhöz (! ) szól a kérdésem.

Figyelt kérdés
Bevallom, engem egyre jobban idegesít, amikor úgy szólítanak meg, hogy "Tisztelt Nagy Szilvia!" Ezt legfeljebb bankoknál, biztosítónál stb. nem zavar annyira, akikkel semmilyen személyes kapcsolatom sincs, de pl. a szakmában (ahol az aláírásomon fel van tüntetve a foglalkozásom, beosztásom, "rangom") olyan gépies, kicsit nyeglének tűnik. Minden véleményt, ellenvéleményt szeretettel várok!

#megszólítás #levélbeli megszólítás #nők megszólítása levélben #teljes néven megszólítás #hivatalos levelezés illemtana
2016. dec. 9. 15:35
 1/10 A kérdező kommentje:

Hogy írjak pozitív példát is: udvariasnak tartom a Tisztelt Tanárnő! vagy Kedves Tanárnő! megszólítást (ha tudják a foglalkozásom), ha pedig nem, akkor Tisztelt Hölgyem! vagy Tisztelt Asszonyom! még mindig sokkal udvariasabb. A Tisztelt Nagy Szivlia Úrhölgy! (ezt is bankok szokták) kicsit modoros, de még mindig udvariasabb, mert érzem benne a jó szándékot (még ha kicsit erőltetett is).


Rossz, hogy férfiaknál lehet mondani, hogy pl. Tisztelt Nagy Úr!, a nőknél meg nincs ilyen.

2016. dec. 9. 15:56
 2/10 anonim ***** válasza:
Hivatalos levélben a legjobb az a Tiszelt esetleg a Kedves, mást nem szoktak használni, meg nagyon nem is illik.
2016. dec. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen, de hogyan tovább? Tisztelt ki? Pont ez a része érdekel. :)
2016. dec. 9. 20:34
 4/10 anonim ***** válasza:
A leírásod tökéletes, úgy van, ahogy ráéreztél. Mégis vedd kissé lazábban, manapság (ez csak egy példa) használnak olyan számítógépes programokat, ahol a felhasználó csak rákattint az adatbázisban egy-egy névre és a program mindent kiír előre: név, cím, dátum, megszólítás, elköszönés. Egy másik kattintásra beleteszi a megfelelő szabvány-levéltestet. És mindezt naponta 800-szor. A kimenő levelet már nem is látja. Ilyen korban élünk...
2016. dec. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Persze, erre mondom, hogy nagy cégek esetén nem zavar, nyilván géppel generalt. De pl. Egy anyuka (amúgy tökéletes helyesírással) megkeres, hogy írjak ajánlást a lányának, mindig úgy írtam, tisztelt Asszonyom, ő meg odaveti: tisztelt Nagy Szilvia.


A csúcs, mikor egyetemi hallgatók írjak, hogy Tisztelt Nagy Szilvia. Akiket tanítok. Valószínűleg nem érzik, hogy ez nem a legudvariasabb forma, de nagyon zavar.

2016. dec. 10. 07:06
 6/10 anonim ***** válasza:
Hallgatóként sokszor gondban vagyok, hogy Kedves Tanárnő!/Tisztelt Tanárnő! megszólítás nem túl személytelen-e, de akkor ezek szerint jól csinálom?
2016. dec. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ez a lehető legudvariasabb megszólítás, teljesen jó!
2016. dec. 24. 21:19
 8/10 anonim válasza:
76%
Ha szerinted a kedves Tanárnő megszólítás a legmegfelelőbb, akkor gondolom te is Kedves Hallgató megszólítással kezded a neki leveled. A személyes? Szerintem pont attól válik személytelenné, hogy a titulust, beosztást, foglalkozást használják megszólításként. Leírnád valaha, hogy tisztelt autószerelő? Gondolj bele, a "Kedves Tanárnő" megszólítással még 18 másik kollégádnak is mehet ugyanez a levél, miért kéne úgy érezned, hogy az személyesen neked szól? Értem és érzem, hogy a Kedves Nagy Szilvia után még hiányzik valami és az Úrhölgy rettentő modoros szerintem is. Az asszonyom megszólítás megint nem jó, ha mondjuk férjezetlen hölgynek írunk (vagy nem is tudjuk, hogy férjnél van-e), de ha kisasszonynak szólítanánk, akkor leesne a székről a nevetéstől. Szerintem ezt a problémát engedd el, sajnos a nyelvünk és a hagyományunk ilyen. Megváltoztatni nem tudod, az ezen való rágódás pedig csak arra lesz jó, hogy ellenszenvvel olvasod majd a levelét, pedig lehet, hogy szegény valóban Nagy Szilviát tiszteli és nem a tanárnőt...
2017. febr. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én Kedves Tanárnőt, vagy ha még nem találkoztam vele sokszor és nem ismerem, akkor Tisztelt Tanárnőt írnék.


Előzőnek: az etikett szerint minden nő megszólítása Asszonyom, ha a beosztását nem tudod, vagy olyan a beosztása, hogy ez a szó kívánkozik utána (osztályvezető asszony, professzorasszony). Nem függ családi állapottól, hiszen azt nem feltétlenül tudod. De egy sosem házasodott nőnél is hülyén nézne ki hatvanéves korában, hogy "tisztelt professzor kisasszony".

2017. febr. 13. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Autószerelő urat nyilván nem írnék. Megvan, hogy mely foglalkozások, beosztasok eseten szokás, hogy azzal szolitjak meg, es melyiknél nem.


Egy kérdés: Ha a tanuló, hallgató személyesen tanarnőnek szolit, levelben miért szólítson a teljes nevemen?


Előzővel egyetértek, a családi állapot nem tartozik ide, az asszony itt nem arra utal.


Nem azt mondom, hogy ez a tema álmatlan éjszakákat okoz, inkább csak érdekes, hogy ezek szerint a teljes neven való megszólítás vkinek pont hogy személyes. Nem akarok meggyőzni senkit, csak közvéleményt kutatok. Minden választ köszönök, megy s zöld kéz!

2017. febr. 13. 05:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!