Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi a véleményetek erről?...

Mi a véleményetek erről? "Tanulj ki egy szakmát. Szerezz állást. Házasodj meg, vállalj gyereket. Kövesd a divatot.

Figyelt kérdés

...Viselkedj úgy, mint a többség. Fizess adót. Nézd a TV-t. Engedelmeskedj a törvényeknek. Gyűjts a nyugdíjas/beteg éveidre.

És most mondd utánam: demokráciában élek, tehát szabad vagyok"


2016. okt. 15. 08:49
 1/8 anonim ***** válasza:
16%
Marhaság
2016. okt. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Duenna ***** válasza:
88%

Vannak törvények, amiket be kell tartani, különben mehetsz a sittre. Azon kívül van elég tág mozgástered, amiben azt csinálsz amit akarsz, de úgy, hogy azzal ne bánts meg másokat.


Vannak egyetemes törvények, minthogy iskoláink elvégzése után munkát vállalunk, hogy eltarthassuk magunkat, majd párkapcsolat, és jönnek a gyerekek.


A divat mindig változik, alakítsuk ki a saját egyéni divatunkat, nem kell mindig követni az aktuális divatot.


Tehát végülis valamennyire szabadok vagyunk, de ugyanannyira meg nem is.

2016. okt. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nekem a szabadság azt jelenti, hogy azzal foglalkozok, amit akarok, és senki nem mondja meg, hogy mit csináljak, vagy mit ne (nyugalom: szeretetteljes vagyok, még a legyet is kimentem a vödör vízből:).

Nekem nem kell hatalom mások felett, csak saját magam felett. De ha azt csinálnám, ami valóban boldoggá tesz (macskák ivartalanítása, mentése), kb. éhenhalnék.

2016. okt. 15. 09:56
 4/8 A kérdező kommentje:
ELÍRTAM: ivartalanÍTTATÁSA.
2016. okt. 15. 09:57
 5/8 A kérdező kommentje:

jA És mindezt: Hollandiában

De mivel így a viszonylag biztos egzisztenciámat adnám fel, egyértelműem rosszabb anyagi helyzetbe kerülnék (minden szempontot figyelembe véve) így maradok.

2016. okt. 15. 09:59
 6/8 Duenna ***** válasza:
Nem értem, akkor most mi a gond? Álmodozni viszont lehet. :)
2016. okt. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Te én ezt baromira nem értem. Most is azt csinálsz amit akarsz, nem csak Hollandiában, de itthon is. Ha neked ahhoz van kedved, hogy egész nap legyeket mentegess vödör vízből, vagy ahhoz, hogy fejen állva énekelj, akkor hajrá, senki sem akadályoz meg benne. A többség nem ilyen az tény, de ők is csinálhatnák ezt, ha akarnák.


"De ha azt csinálnám, ami valóban boldoggá tesz (macskák ivartalanítása, mentése), kb. éhenhalnék."


Nem tudom, hogy miért az az életcélod, hogy állatokat tegyél szaporodás képtelenné, de oké. Csináld ezt, viszont mivel ezzel senkinek sem teremtesz értéket, ne is várd, hogy eltartanak. Illetőleg ha ez a vágyad, akkor legyél állatorvos, ott már csinálsz hasznos dolgokat is és ezzel fogsz részben foglalkozni. Bár a fogalmazáskészségedet és az összeszedetlenségedet nézve valószínűleg 12 éves vagy, úgyhogy reméljük még változik a véleményed, mert ez így eléggé sekélyes amit leírtál.

2016. okt. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ebben a formában ezt hülyeségnek tartom. Senkinek nem tartanak a fejéhez revolvert, hogy mit csináljon. Sztem a magyar emberek nagy része sem követi azt, ami ide le van írva (sok gyerek nélküli ember van, nem mindenki agyatlanul követu a divatot, hogy ki hogy követi a törvényt meg... hahahahahaha). De ha magamból indulok ki... nem azért tanultam, mert azt elvárták. Szerettem tanulni, és magamtól is rájöttem, hogy az életben maradásomhoz ez kell, hogy állást tudjak szerezni, és tudjak magamnak elég tőkét teremteni egy tartalmas élethez (bár nem szakmát tanultam, hanem egyetemen végeztem). Házasodni is szeretnék, a ceremónia ünnepélyessége miatt, nem azért, mert elvárják. Gyereket nem biztos, hogy vállalok.


És most még demokráciában élek és szabad is vagyok. Mert mindenkinek megvan a joga azt dönteni, hogy ő nem akar így élni, itt élni, nem akar gyereket, nem akar szakmát (mert mittudomén, festő lesz belőle vagy zenész vagy hivatásos csöves életművész)... persze, következményei vannak (leginkább az, hogy felkopik az álla), de dönteni dönthet úgy.

2016. okt. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!