Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ilyen esetben kezdeményezheti...

Ilyen esetben kezdeményezheti a nő a tegeződést?

Figyelt kérdés
Adott egy 30-as nő és egy 50-es férfi, a férfi egy országos szakmai szervezet vezetője és alapvetően magánjellegű témáról folyik majd a beszélgetés.
2016. okt. 3. 13:00
 1/5 anonim ***** válasza:
A helyzet adja, mikor jön el az ideje.( Nem kell feltétlenül az első alkalommal ennyire bizalmaskodni.)
2016. okt. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

Attól függ, hogy az adott férfi az illető hölgy felettesének számít-e, azaz "magasabb rangban van-e" mint a hölgy.


Ha igen, mert pl. a hölgy is ezen szakmai közösséghez tartozik, de nem vezető beosztásban, akkor mint magasabb rangúnak, a férfinek a joga felajánlani a tegeződést. Ha azonban nincs kettejük között ilyen hierarchikus viszony, akkor a hölgy joga felajánlani a tegeződést. Az, hogy magánbeszélgetésről vagy hivatalos témáról van szó, ebből a szempontból nem mérvadó.


Az általános szabály a következő:

1) Mindig a magasabb rangú személy kezdeményezi a tegeződést.

2) Ha nincs hierarchikus különbség, akkor csak a hölgy kezdeményezhet, életkortól függetlenül.

3) Ha sem rangbéli különbség nincs, illetve azonos nemű személyekről van szó, akkor az idősebb ajánlja fel a tegeződést a fiatalabbnak.

4) Régebben ez kiegészült azzal is, hogy ha egy társadalmi szinten vannak, azonos neműek, és többé-kevésbé azonos életkorúak is, akkor a már családosnak (nősnek, férjezettnek) van előjoga a tegeződést kezdeményezni a hajadon illetve nőtlen felé. Ma ez már az élettársi forma általánossá válásával nehezen követhető, de az előző három pont, a fenti sorrendben továbbra is irányadó.

2016. okt. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

>> egy országos szakmai szervezet vezetője...


Innen egyértelmű, hogy szakmai vonalon ismerkedtek össze. Válasz: nem kezdeményezheti !

2016. okt. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2-essel nem értek egyet, bár abban igaza van, hogy a "hivatalos" az, hogy a nő kezdeményezi. Csakhogy én ezzel a 21. században nem értek egyet, szerintem ezt meg kéne haladni. Szerintem ebben az esetben az idősebbnek kéne, bár az 50 éves férfi meg valószínűleg épp ezen ROSSZ antihuszonegyedik száadi szabály értelmében azt fogja várni, hogy a nő kezdje...
2017. jún. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Végül én kezdeményeztem a tegeződést, örült neki, és azt mondta, hogy ő "régimódi", megvárja, hogy a nő ajánlja fel a tegeződést... :)
2017. jún. 19. 12:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!