Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért nézik le a vasutasokat?

Miért nézik le a vasutasokat?

Figyelt kérdés
Nem is tudom hogyan fejezzem ki magam. Lassan 1 éve a MÁV-nál dolgozom, de látatlanba ismer az máris azzal kezd hogy "hülye vasutas"... Délután megyek haza, meglátják rajtam a pólót és sajnos van olyan aki poénkodik a késésekkel vagy hogy "sínbohóc" stb... Tudom hogy ezeket el kéne engedni a fülünk mellet, de azért lássuk be egy idő után már nagyon idegesíti az embert. Nem azért tanultam gyermekkorom óta szakirányosan hogy az emberek szemében nevetség tárgya legyek, hanem hogy hasznos tagja legyek a társadalomnak. (Arról ne is beszéljünk hogy a lányok körében nevetség tárgya is vagyok...) Egy Forgalmi Szolgálattevő 21/F

2016. szept. 12. 21:26
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
0%
Az én uram vasutas, vasutas, vasutas...
2016. szept. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Hát ilyen az élet, papám. Ha ilyen érzékeny vagy a társadalmi státuszra, talán nem vasutasnak kellett volna menni. Konkrétan azért mert amióta csak megalakult a vasút ez a helyzet. Legfeljebb a mozdonyvezetőkkel nem viccelődnek, de azt is kétlem. Hogy a kérdésedre is válaszoljak, azért nézik le a vasutasokat, mert ez a sztereotípia. Mert anyánk/apánk nem tapsikolt örömében ha azt hallotta tőlünk, hogy vasutasok akarunk lenni, ha csak nem ötévesen mondod. Mert egész egyszerűen nem egy elismert szakma. Inkább ilyen utolsó esély jellegű, legalábbis sokan így gondolják.
2016. dec. 6. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Ne törődj vele. Az emberek egy àltaluk ért negatìv esemèny miatt szoktak àltalànosìtani.

Pl akit megbüntet a rendőr, az nyilvàn ocsàrolni fogja őket, de szükség van rà.

Szokták lenèzni a gyàri munkást. Èn màr találkoztam 3 diplomás sori dolgozóval.

Èn mindig azt mondom, hogy a munkàt nem szabad szègyelni, mert mèg mindig jobb, mint segèlyen èlni, bàrmi is legyen a munkád.

Ha szereted lègy büszke arra, hogy olyan munkàd van, ami szeretsz.

2017. febr. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!