Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az egyik volt tanáromnak...

Az egyik volt tanáromnak szeretnék írni, hogy felvettek egyetemre, hogy kezdjek neki?

Figyelt kérdés
2016. aug. 21. 22:58
 1/8 Andizsuzsi ***** válasza:
53%
Kedves Tanár úr/Tanárnő, örömmel értesítem, hogy felvételt nyertem x egyetem y szakára. Az új tanévben kívánok a munkájához sok sikert, jó egészséget! Xy
2016. aug. 22. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%
Tanárnő/ Tanárúr elnézést a zavarásért, csak szeretném önnel tudatni, hogy felvételt nyertem vagy taulmányaimat szeptembertől itt és itt ezen a szakon folytatom. Köszönöm a támogatást amit középiskolás éveim alatt kaptam. Én ezt írnám, de az első válaszoló is tökéletes példát írt. ( még jobbat is, mint ez)
2016. aug. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
55%

Kedves Tanárnő! / Tanár Úr!

Végtelenül örülök,hogy írhatok Önnek,valamint,hogy elmondhatom,hogy felvettek a x egyetemre,ami nagy boldogsággal tölt el.

Mindig hálával gondolok Önre,hogy tanított,hogy középiskolai éveimet éppen Tanárnővel / Úrral tölthettük.Emlékezni mindig is fogok a jó hangulatú óráinkra.

Kedves Tanárnő / Tanár Úr,további sikert kívánok áldozatos tanítói munkájához.

Köszönettel mindenért:y

2016. aug. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3-as vagyok,eltévesztettem a megszólítást, nem ,,Kedves",hanem Tisztelt.Utána a levélben már marad a ,,Kedves".
2016. aug. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Bordás Béla válasza:
44%

Irány a posta! Vegyél borítékot és bélyeget! Egy toll vagy ceruza sem árt. Ülj le egy asztalhoz egy székre - mert állva írni nehézkes és "csúnyák" (esetleg olvashatatlanok) lesznek a betűid is! Aztán címezd meg a borítékot (írj rá irányítószámot és feladót is), fogalmazd meg, hogy mi történt veled és ne feledkezz meg megemlíteni azt is, hogy ezt valójában teljesen feleslegesen tették, sikerült őket jól átverned, mert még csak fogalmazni sem tudsz!!

(Nem is értem, hogy mi alapján vettek fel! Vagy ennyire nem volt érdeklődő az adott szakra, hogy bárkit felvesznek, csak menjen?)

Szóval, életkorodból adódóan fenti kérdésre már önállóan tudnod kellene azt, hogy mit írj, nem pedig tanácsokat kérni ilyen piti ügyben másoktól! Komolyan sajnállak - de még azt az egyetemet is, ahová felvettek!

2016. aug. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
44%
Szomorú h ezt kérdezned kell !!! Levelet ebben az esetben úgy kell kezdeni h: Tisztelt tanárnő/ tanár úr ! ---Aztán bemutatkozol h tudja h ki a fene vagy ! Hátha nem emlékszik rád . Új bekezdésben ezután rá térhetsz a mondandódra ! Szóval kb így kell csinálni
2016. aug. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%

Sehogy.

Ha nem vagy képes egy levelet megfogalmazni, még arra se vagy érdemes, hogy egyetemre járj, te dedós.

2016. aug. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Szomorú h ezt kérdezned kell !!! Levelet ebben az esetben úgy kell kezdeni h: Tisztelt tanárnő/ tanár úr !"


Szomorú, hogy ilyen tanácsot kapsz. Levelet ugyanis ebben az esetben is úgy kell kezdeni, hogy Tisztelt Tanárnő/ Tanár Úr! A megszólítás mindig nagybetű.

2016. aug. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!