Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Temetésre illő viselet?

Temetésre illő viselet?

Figyelt kérdés

A barátom édesanyja meghalt és most lesz a temetése. Van egy fekete háromnegyedes ujjú, sima egyszerű ruhám, kicsivel a térdem fölé ér. Fekete, masnis magassarkú cipőt húzok. A hajam ki lesz engedve, az első tincsek hátra tűzve. Visszafogott sminkkel. Temetésre illő viselet? Sajnos voltam már temetésen, nem is egyszer, de csak távoli ismerősök halálakor, illetve még kiskoromban a nagyszüleimén. Most viszont a barátom édesanyjáról van szó, aki valljuk be, közeli "rokon". A válaszokat előre is köszönöm!

15/L


2016. jún. 19. 23:12
 1/9 A kérdező kommentje:
Valamint a szüleim is jönnek a temetésre. Ilyenkor kivel illik lennem? A barátommal vagy a szüleimmel? Ilyenkor én is közeli hozzátartozónak számítok?
2016. jún. 19. 23:23
 2/9 anonim válasza:

Részvétem a barátodnak.. Megtudhatjuk,hogy mi miatt halt meg az édesanyja?

Gondolom ez most egy nagyon nehéz időszak nektek.

A szülők ismerték egymást,jó viszonyban voltak? Mert esetleg megetnél anszüleiddel mondjuk a barátod és az édesapja után közvetlen (ha nincsenek közeli rokonok) amúgy ilyen esetben én a barátom mellett lennék,hiszen ezzel tudod anlegjobban kifejezni,hogy mellette állsz,támogatod... Ő hány éves? Őbis 15 körüli? (Mert ha esetleg nagyobb a korkülönbség,akkor te csak maradj a szüleiddel...


Nagyon sajnállak, részvétem... :(

2016. jún. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Bocsi az helyesírásért, már késő van..
2016. jún. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
24%
Ne haragudj, de ez a ruha nem való temetésre... Térd felett érő ruha magassarkúval? Nem diszkóba mész, könyörgöm! Tiszteld már meg a családját és az elhunytat azzal legalább, hogy nem ott parádézol meg mutogatod magad. Eszem megáll.
2016. jún. 20. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%

Az, hogy mennyire tekintenek közeli rokonnak, az attól függ, hogy barátoddal mennyire erős a kapcsolatod, illetve a szüleivel mennyire volt szoros a kapcsolatod.


Annyira légy közel a barátodhoz, hogy érezzék, hogy mellettük állsz érzelmileg, de ne légy tolakodó.

Hogy a temetési szertartás alatt a fizikailag ott állj-e a barátod mellett, vagy kicsit hátrébb a szüleiddel, azt a barátoddal és az Ő apjával egyeztesd.


Ami az öltözéket illeti, jobb lenne térd alatt érő ruha,

vagy ha nincs ilyen hosszú sima egyszerű ruhád, akkor lehet egy hosszú fekete szövet szoknya, sima (nem mély dekoltázsú) sima fehér blúzzal.

Ha van más fekete cipőd, a magassarkút is kerüld.


Persze nem tudom milyen ruháid vannak, a fentiekből nyilván annyit vegyél figyelembe, amit reálisan lehetséges.

2016. jún. 20. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs baj a ruhával, a tényleg csak kicsivel ér a térded fölé. Személy szerint úgy gondolom, hogy illőbb lenne a szüleiddel állnod, de ezt tényleg célszerűbb lenne valamilyen tapintatos formában a barátoddal és az apukájával egyeztetni.
2016. jún. 20. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Térd feletti szoknya, masnis magassarkú nem való temetésre. Ha nincs feketéd, akkor inkább ne legyen fekete, hanem valamilyen más, nem rikító színű, sötétebb ruházat, és kitűzöl egy fekete szalagot.


Hogy hova álljál, azt a barátod apjával kell egyeztetni, de így látatlanból az tűnik reálisnak, hogy a saját szüleidhez. (Feltételezem az esküvőt még nem tervezgettétek, hogy a barátod családjához állj.)

2016. jún. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A szoknya éppen, hogy a térdem fölé ér.

Rákban halt meg az édesanyja, vagyis a kemoterápiát nem bírta már a szervezete.

A barátom jövőhónapban lesz 17 éves. De most az édesapja hátra maradt 3 kisfiúval..

2016. jún. 20. 09:49
 9/9 anonim ***** válasza:
Részvétem.
2016. jún. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!