Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kikkel, milyen nemzetiségekkel...

Kikkel, milyen nemzetiségekkel vannak jóba a magyarok?

Figyelt kérdés
A lengyelekről tudok.

2016. jún. 16. 21:09
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
Senkivel, semilyennel, egyikkel sem.
2016. jún. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Politikailag kb. senkivel, meg az 1000 eves lengyel baratsagot is igencsak lehuztak mar. Na jo, az oroszoknak nyalunk rendesen.

Viszont en sok helyen jartam mar, es sosem szegyelltem elmondani, hogy magyar vagyok. Ert par bunko beszolas, de azok az emberek mindenbe es mindenkibe belekotottek. A tobbseg viszont nagyon kedves volt, egyaltalan nem kulonboztettek meg, nem bantak maskent velem, mint egy angollal, nemettel, franciaval, lettel, finnel vagy eppen romannal, orosszal. Viszont en csak turistakent voltam.

Vannak rokonaim, ismeroseim, akik kulfoldon dolgoznak, meghozza szabalyosan, lelkiismeretesen, nyelvtudassal. Na ok mar lattak karon varjut...ugyanakkor nem kevesszer tapasztaltak, hogy nem is feltetlenul a munkaado szemetkedik, hanem a tobbi kedves magyar vagy kulfoldi. Egymas ala vagnak, szart kavarnak stb.

De szerintem itt sem lehet altalanositani. Ket unokatestverem is dolgozik/dolgozott nehany litvannal egyutt, egyikuk Nemetorszagban. A nemetekkel semmi baj sincs, korrektek, a litvanokat viszont orrba-szajba szidja, es hat nem ok nelkul, tenyleg gusztustalan egy bagazs. A masikuk a franciaknal volt, ott a munkaltato szivatta oket kegyetlenul, ellenben a litvanokkal haverkodott ossze a legjobban. Nekem turistakent szinten csak pozitiv tapasztalataim vannak veluk.

A nagy lengyel baratsag is sokkal inkabb embertol fugg, keves rossz utazasi elmenyem kozul az egyik pont naluk volt, repteri csomagellenorzes, hat valami irgalmatlanul bunkok voltak, 2 cm plusz miatt egy rakat penzert feladattak velem a borondomet (fapadosok), mig az elottem levo lengyeleket csont nelkul atengedtek, noha a pogyojuk joval nagyobb es szerintem nehezebb is volt a keretnel. De ettol meg nem degradalom az egesz nepet.

A romanokat szinten nagyon szidjak, hogy mekkora tahok a magyarokkal. Nekem semmi ilyen tapasztalatom nem volt sem Szekelyfoldon, sem Bukarestben. Ismerost viszont a rendorok halalra szivattak, mikor par eve kocsival mentek at az orszagon.

Na es persze a magyarok hozzaallasa a kulfoldiekhez, hat az is valtozo. A kozvelemeny eleg rosszul iteli meg az oroszokat, megis sok ruszki turista jon hozzank. A romanokrol szinten nem tul jo az altalanos velekedes. Szerintem nem szabad egy nepet csak ugy mondjuk egy bunkobb turistacsoport alapjan megitelni. Minden ember mas. Lattam mar "uri" angolokat es nemeteket a sajat hanyasukban, orditva fetrengeni Hurghadaban a strandon, es lattam mar teljesen kulturaltan, illendoen viselkedo "csoro" albanokat is.

A politikat meg vegkepp nem kene belevinni egy orszag embereinek jellemzesebe.

2016. jún. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

Plitikailag a lengyelekkel, litvánokkal, szlovénekkel, azeriekkel.

Gazdaságilag első sorban a németekkel és az oroszokkal.

Viszont, ha regisztrálsz egy nemzetközi levelező oldalra, akkor főleg oroszok fognak veled szóba állni. A többiek (még az ukránok is) lenéznek.

2016. jún. 17. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A lengyelekkel jóba vagyunk mindig is jóba voltunk és bizony ők is szeretnek bennünket. Valljuk be, Európa egyik legnormálisabb népsége, akiket szintén ugyanúgy szívatott a történelem mint minket. De szeretnek minket a németek is, bármennyire is úgy tűnik, a politika utál minket, de ez csak a felszín, a német emberek igenis csípik a magyarokat sose volt bajuk velünk.
2016. jún. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Dél-korea, íme egy nagyon jo irás a témában: [link]


Na meg persze japán népe is nagyon barátságos a magyarokkal.


Nem is beszélve a törökökről: [link]

2016. jún. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ujgurok (Kína nyugati részén élő testvérnépünk és valódi nyelvrokonaink) :

"Az Ujgur Világkongresszus üzenete a testvéri Magyar néphez":

https://www.youtube.com/watch?v=jo2VbFuSh0A


(Esetleg a finnek még , akik csípik a magyarokat, de ők egyébként nem rokonaink valójában, se genetikailag, se nyelvileg.)


Az előző jól írja, a koreaiak hunoknak tartják saját magukat, tehát rokonainknak. Ajánlom az általa linkelt cikket is, ismertem.


Japánnal elég jó kultúrális kapcsolatunk van, más kérdés, h keveset tudnak rólunk.

2016. júl. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Általában Dél-Európával is rendben voltunk mindig. A spanyoloknál itt-ott ráadásul kultikus tisztelet övez ősi magyar hagyományokat.


Ráadásul a horvátok a Monarchia alatt félig magyaroknak tekintették saját magukat (akkoriban még tudták ők is, mi is, hogy közös gyökereink vannak).


Ezen kívül még nem láttam egy olaszt se magyart szidni, sőt... Csípnek minket általában. :)


A kelták, baszkok, albánok ősi rokonaink. A bretonok (kelta nép) tele vannak AZONOS kultúrális elemekkel, mint a székely magyarok. Népviseletük is azonos.


A bolgárok eredetileg trák és török törzsek keverései (minimális szláv beütéssel), a rtörökök meg viszonylag közeli rokonaink. Egyébként se hallotam még rossz szót bolgároktól ránk.


Bosnyákok, macedónok: szintén nem tudok róla, hogy utálnának minket, magyarokat.

2016. júl. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

...és majdnem kihagytam a lengyelországi -arra felé részben elnyomott- kisebbségeket: lemkók, gurálok - ők kimutathatóan a székelyektől tanultak sok mindent (pl építkezés, mezőgazdaság), és vettek át kultúrális elemeket, hiszen a székelyek határvédő funkciót láttak el mindig is a Monarchiában, így a dél-lengyel területeken is, ahol a lemkók és gurálok élnek mindmáig.


Ha manapság odautazol Dél-Lengyelországba, és echte lemkókat, gurálokat felkeresel, repesni fognak az örömtől, hogy magyar vagy. És egy kis beszélgetés után be fogják vallani, h a székely magyaroktól tanulták a legtöbb lényeges dolgot az életükhöz.


(Engem ölelt már keblére ráadásul lengyel is csak azért, mert magyar vagyok, szóval ez sincs még annyira leáldozóban.)

2016. júl. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!