Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy koszonnetek egy régi...

Hogy koszonnetek egy régi tanárotoknak ha ujra latnatok?

Figyelt kérdés

Egy előző kérdésről jutott eszembe az en kérdésem, de ez kissé más. Van egy általános iskolai tanárom, akinek anno ugye csókolommal köszöntünk. O most 60 éves férfi, en 40 éves nő. Valószínű nemsokára találkozni fogunk (kb 20 eve nem láttam), hogy koszonjek majd neki? A csókolom mar ciki lenne, meg szerintem most pont hogy o fog engem lecsokolomozni mivel nő vagyok. Viszont a jónapot kívánok is olyan hivatalosnak tűnik ha egyszer valaha jól ismertük egymást, es mindenki szerette öt. Elég csak egy jónapot Bela bá, vagy ez mar túl laza?

Viszont nehany gyerekkori barátaim szüleinek is a mai napig csókolommal köszönök, ahogy régen is. Csak annyi a különbség, hogy velük azért folyamatosan találkozok, megszoktuk ezt, a tanárral meg sok év után.


2016. jún. 15. 22:04
 1/4 anonim ***** válasza:
69%
én ha régi tanáraimmal találkozom a Tiszteletem Tanárúr/nő megfogalmazást használom mosolygós vicces hangnemben bár én bensőséges viszonyban voltam a tanárokkal legtöbbjük 8-9 évig tanytott 24/F
2016. jún. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
53%
A "Jó napot Béla bá!" az szerintem tökéletes. Nekem a "Jó napot kívánok!" sem olyan merev, de a sima "Jó napot!" az már igen. Én szoktam néha cifrázni: "Szép jó napot!" vagy csak "Szép napot!". Jelen esetben tökéletes köszönés a "Tiszteletem!" is.
2016. jún. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Jó napot Tanár Úr! Jó napot .... bácsi!

Szerintem ez megfelel, úgy szólítod ahogy régen, viszont a csókolom az szerintem is furcsa, én mindenképp azt mondanám hogy jó napot.

2016. jún. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Trevor. válasza:
Szerintem legyen úgy, ahogy régen is volt. Mondjuk egyik tanáromnak, ha találkoznék vele, úgy köszönnék hogy a qrva anyádat te g€ci vagy valami hasonló...
2016. jún. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!