Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A színdarab előtt is illik...

A színdarab előtt is illik várni a művészbejárónál, vagy inkább csak utána?

Figyelt kérdés
Sajnos a darab vége után nem tudom megvárni a színészeket, ezért gondoltam arra, hogy korábban felmenni a darab előtt, és akkor kérni aláírást a művész(ek)től. Ez nagyon rosszul venné ki magát?
2016. máj. 6. 16:05
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Inkább csak utána. Sokféle színész van. Az egyik már reggel Lear királyként ébred, a másik meg a szinpadon, takarásban is csak civil. Egyiknek rá kell hangolódni a darabra, másik meg mint az esztergályos a vasdarabbal.

Egyes színészek az utolsó pillanatban esnek be. Ők biztosan nem fognak megállni neked. Szóval előtte szerintem nehezebb dolgod van, mint előadás után.

2016. máj. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hát ez nagyon színészfüggő. Azt mondanám, hogy közvetlenül előadás előtt nem illik senkit sem zargatni (1-2 perccel előtte)... bár én megcsináltam ezt 16 évesen, de szerencsém volt, hogy egy nagyon közvetlen, vidám, puszilkodós színészt fogtam ki. Ma már nem tenném. Ha előadás előtt fél órával sikerült vkit elcsípned, az még oké, ha nagyon udvarias vagy, megkérdezed, hogy nem zavarod-e, és ha láthatóan másra koncentrál, akkor nem piszkálod. De igen, jóval ideálisabb a darab után odamenni.
2016. máj. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!