Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Bemutatkozás-os, kézfogás-os...

Bemutatkozás-os, kézfogás-os herce-hurcára van valami tippetek, amivel könnyű megjegyezni, hogy ki-mit kezdeményez?

Figyelt kérdés

Többször utána olvastam a témának, de egyszerűen nem érzek rá.

Azt tutira tudom, hogy a nő nyújtja a kezét a férfinak, és hogy a nő kezdeményezi a tegeződést, amennyiben a másik egy férfi.

De a többinél gondolkoznom kell, ami nem sikerül, csak leblokkolok, sodródom az árral, utána meg cikiben maradtam.


Meg az sem tiszta hogy mi az a korkülönbség, aminél már nem kezdeményezhet tegeződést egy nő.

pl 25 éves nő, munkahelyen tegezhet 40 évest, (nálunk szokás). De mi a helyzet 50 évessel pl?


Azt tudom, hogy először hivatalosan kéne köszönni és bemutatkozni, majd utána felhozni a tegeződést, ha szeretnénk, de gyakorlatban ezt nem szoktam látni, hanem találkoznak és már tegezi is egyik a másikat.


Illetve egy ilyen helyzetben mit kéne csinálni?

Irodában van két idősebb nő (magas beosztásúak), betoppan egy gyakornok lány. Az egyik nő bemutatja a lányt a másiknak. Ha jól tudom, idősebbnek, magasabb beosztásúnak nem nyújthat kezet, de a nő sem moccan meg.


Nincs ezekre valami jó kis videó, ahol eljátszanak ilyen szituációkat?



2016. márc. 9. 15:09
 1/7 A kérdező kommentje:
Az elmaradt, hogy honnan tudni, hogy melyik az "erősebb", tehát hogy nemek, kor, vagy rang alapján kell cselekedni?
2016. márc. 9. 15:19
 2/7 anonim ***** válasza:

A kézfogás esetében az alapszabályok éppen a köszönésnél megismertek ellentétei. Tehát:

Mindig nő nyújt kezet a férfinak.

Idősebb a fiatalabbnak.

Magasabb rangú az alacsonyabb rangúnak.

Főnök a beosztottnak.

Kézfogáskor a másik szemébe nézünk, és határozottan, de nem szorítva és erőszakosan fogunk kezet.

2016. márc. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez olyan, mint a nyelvtanulás... idő kell hozzá. Nem válhatsz jól-neveltté holnap reggel 7 órára. Ez egy lassú folyamat, állandóan foglalkozni kell a dologgal.

A fenti példád:

>> magasabb beosztásúnak nem nyújthat kezet, de a nő sem moccan meg...

Miért kellene megmoccanjon ? Ha pl. vissza köszönt a gyakornok lánynak, az nem elég ? Vagy esetleg a lénynak valami titokzatos kézfogás-betegsége van ? Kézfogás nélkül nem is egészséges ?

Sokan hiszik azt, hogy a köszönés nem is köszönés, ha nem követi kézfogás !! Aki viszont "olyan" társaságban forgolódik, az tudja: sem a bemutatkozásnak, sem a köszönésnek nem tartozéka a kézfogás.

2016. márc. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi előző!


Ebben az esetben meg se moccantak és nem is szólalt meg senki. Kínos csend volt.


Egy másik helyzet:

Munkatársakról van szó. 25 éves nő, talán 50 körüli férfi, vagy picit több. A férfi tegezte a nőt. A nő visszategezhet??? Nem hiszem, de ez meg így olyan csendőrpertus.

2016. márc. 9. 16:13
 5/7 A kérdező kommentje:
És ki mondja először a nevét?? Úgy általában?
2016. márc. 9. 16:17
 6/7 anonim ***** válasza:

Bemutatkozni csak pontosan, szépen


Bemutatkozáskor a nő nyújtja a kezét a férfinak, az idősebb a fiatalabbnak. A kézfogás határozott és rövid legyen. A nevünket jól érthetően mondjuk ki, és figyeljünk a bemutatkozó nevére is. Először a férfi mondja a nevét a nőnek, a fiatalabb az idősebbnek.

2016. márc. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az mutatkozik be,mondja a saját nevét először, aki fiatalabb vagy alacsonyabb rangú. Azután a másik.
2016. márc. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!