Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Iskola, emberek, mondjátok...

Bency4ever kérdése:

Iskola, emberek, mondjátok meg, miért?

Figyelt kérdés
Én már lassan 10 éve játszom az életem legnagyobb problémáját. Általánosban elsőtől kezdve, folyamatosan zaklattak. Megállás nélkül, mindig én voltam a piszkálódás tárgya. Én már óvodában azt hittem, hogy mikor felmegyek a "nagy" iskolába, akkor egy felnőtt közegbe kerülök, ahol már semmi más nincs, csak a tanulás.Olyan meg nem lesz, hogy rossz magatartás. A tanárok-gondoltam-majd megnevelik a rosszakat és az élet jó lesz, lesznek barátaim és kellemes csevegésekkel fognak eltelni a napjaim. Tévedtem. Szekálás, bántalmazás szóban és tettben, egymás háta mögötti kibeszélés és még sorolhatnám. Mindegyiken túlestem. A probléma oka a neveltetés. Megannyi gyermekkel nem foglalkoznak annyit, mint másokkal és nekik sokkal nehezebb beilleszkedni. Ezzel lerontják a szintet és a rossz magatartás válik menővé. Ez nekem soha életemben nem volt tetszetős viselkedés. Mindig a tiszta és bölcs döntéseket szerettem. Nem egyszer kerültem általánosban verekedésbe csak azért, mert nem szerettek. Gyűlöltek és utáltak. Mindent meg akartak tenni annak érdekében, hogy elzavarjanak. Én mindvégig kitartottam. Mikor befejeződött az iskola örültem, hogy kiszakadtam ebből az iskolából, de sajnáltam is, mert abban az évben sikerült végre két normális barátot szereznem. Velük napjainkban se sokat találkozok a nagy távolság és talán a "fárasztás" miatt. Apropo: fárasztás. Sokan hangoztatták már, hogy beszélgetésekbe és minden másban, hogy fárasztó vagyok. Ha visszakérdezek, hogy-miért?-Ők nem tudnak rendes magyarázatot adni. Egyszerűen mondták már mások is, hogy túl normális vagyok/túl jó. (Felnőtt ismerősök) Az életemet sok nagy csalódás kísérte és ez mind a közeg vagy a környezet miatt. Rengetegszer kerestem már magamban a hibát. Néha elgondolkodok, hogy ez azért van, mert nem vagyok az a fajta, aki sz_rik mindenre (már elnézést) és nem foglalkozik a jövőjével? Nekem vannak céljaim, én szeretem bővíteni a tudásomat. A legtöbb (nem mind) tanáromon, aki már tanított pedig kezdetek óta láttam, hogy ők sem szeretnek, nem akarnak a problémámmal foglalkozni és nem érdeklem őket. A mai világban az önzetlen segítség már kevés embertől jön. Egyszerűen a tanárok is élvezték sokszor a velem való piszkálódást, a dolgot csak én nem élveztem. Nem egyszer üvöltöttem: "ELÉG", de mindinkább folytatódott. Aztán jött a gimnázium. Most 10.-be járok. Mikor iskolalátogatáson voltam, gondoltam: Hú hát ez biztos jobb lesz, mint az általános iskola egy helyben való 8 évi szenvedése. Hát nem. Kollégista voltam fél évet és már akkor, az új osztálytársaim kiutáltak. Nem egyszer kértem az ottani tanárokat, hogy helyezzenek át másik szobába, máshová, nem tették. Véleményem szerint csak a bajt látták velem. A baj pedig az volt, hogy én nem voltam benne semmilyen rosszban. Most nem fényezni akarom magam, de az eddigi életemben én tőlem telhetően minden szabályt betartottam. Amit mondtak én tiszteletteljesen elvégeztem. Visszatérve a kollégiumra, akadt pár normális ember és néhány jó foglalkozás, de mennem kellett. Nem tudták megoldani a problémát. Ott is előjöttek a bántalmazások, szellemi és fizikai téren. Ekkor jött el a holtpontom. Azzal, hogy kivetettem magam a koleszból még így sem fejeződött be a probléma. Egyik nap pont darabot próbáltam /sokszor felkérnek/tek már iskolai színjátszó körökbe verseket mondani, emellett még pár tantárgyból igen szeretem a tudásomat bővíteni./ Ekkor, mikor visszamentem a teremben a reggelim a földön volt, szétrugdosva, a táskámból a cuccaim, és az irataim szétszórva és a kabátom széttépve. Ekkor érkezett be életem legnagyobb mélypontja. Még az óvodások is különbek-gondoltam. A tanárok erre szinte semmit nem tettek, sőt, az osztályfőnököm el akarta susmusolni a dolgot. Hát NEM mondtam. Egyik nap bementem és lecsaptam az egyik gyereket, erre hatan jöttek rám, de nem nagyon tudtak lefogni. Mindenkit csapkodtam, aki hozzám nyúlt. Egy karcolással megúsztam és szerencsére nem lett senki másnak akkora baja, hogy nagy ügy lett volna belőle. Tudom, hogy ha tudnám mindegyiket lenyomnám, de nem akarom magam kirúgatni ilyenért. Az osztálytársak persze bármit megtehetnek. Modern suli és leélik. Szétszedik. Ezt fájó nekem látnom.. Azóta ugyan abba az iskolába vagyok, ugyan azokkal az osztálytársakkal járok egy osztályba és kicsit tartanak tőlem. Viszont úgy érzem, hogy még így is sokszor a nevetség tárgya vagyok. Főleg a lányok körében. Sajnos nem értek velük szót, de csak az osztálytársaimmal. Nem értem, hogy miért nem lehet intelligensen kommunikálni.. Ez napjainkban miért ment ki a divatból? Vagy a szülők királykisasszonykának nevelik a gyermekeiket? Én nem értem. Ez már sok nekem. Már egy éve történt a kiborulásom, de kérdezem én: Mit tehet az ember, ha sem diplomatikusan az osztály irányába, sem a /felsőbb szervek/-tanárok nem tesznek semmit? Neves iskolák így, úgy, én mindenbe mindig csalódok. Elhatároztam, hogy kijárom még így is ezt a sulit, addig éljek is. Lett azóta egy kevés barátom, ismerkedni próbálok, de úgy hiszem van egy alap rossz hírnevem. A felnőttebb barátaimnak fejtörést okozok /"nagyobbakkal" jobban szót tudok érteni/. Mit tehetek-kérdem én.. MIT? Nem akarok mindenkinek megfelelni, félreértés ne essék, de sajnálom, hogy az a kevés barátom is sokszor tartózkodik tőlem valamiért. Ha tudtok kérlek segítsetek! Ha valaki pedig rám ismer, tudja meg, én is érzek, én is ember vagyok, ahogy csak ő. Ha pedig ezen mosolyog, akkor pedig szégyellje el magát. Eddig bírtam.. internet, kérlek segíts! A barátaimnak, akik pedig mindvégig kitartottak mellettem köszönöm.. habár egy kezemen meg tudom számolni őket, legalább vannak. 16/fiú

2016. jan. 26. 20:06
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

*kiállás mellettem=a gondjaim meghallgatása (ez is több a semminél, főleg, ha tanácsot is ad valaki)(Szüleimmel pedig nagyon jó kapcsolatban állok)

Azt még elfelejtettem, hogy nem vagyok sem csúnya, sem elkényeztetett. Ha ez számít is valamit..

Válaszotokat előre is köszönöm!

2016. jan. 26. 20:19
 2/12 anonim válasza:
36%
Te komolyan elvárod h ezt végigolvassák???
2016. jan. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Jó, hogy van néhány barátod, becsüljétek meg egymást. Mi szeretnél lenni? merre tovább?
2016. jan. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Mindenképpen tanár vagy olyan vezető egyéniség, akiből kevesebb jó van :)
2016. jan. 26. 20:50
 5/12 anonim ***** válasza:
erősíts rá azokra a tárgyakra, amelyekkel tovább akarsz lépni. Azonkívül jó volna egy jó színjátszóba is menni. Ott általában kialakul egy kis közösség. És önismeret szempontjából is kitűnő. Olvastad Weöres Sándor A teljesség felé c. művét? Jó lenne, ha elolvasnád.
2016. jan. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsot! Gondolkodtam rajta, csak alapból kevés időm van és körülbelül 12 órákat vagyok amúgy is távol az otthonomtól és ugye bejárós vagyok, a színjátszók meg késő estéig is kitartanak. Amúgy is van sokszor, hogy éjfélekig tanulok. (A verset pedig még nem olvastam, de most, hogy említésre került, mindenképpen belekezdek!)
2016. jan. 26. 21:16
 7/12 Molyember ***** válasza:
78%
Őszintén? Végtelenül kimért, modoros és tartózkodó vagy. Persze, valójában nyilván nem, de ezt a komolykodó képet mutatod mások felé. Sok jóra ne számíts, a szabályok felrúgása, maga a hülyeség életkori sajátosság. Ez nálad valamiért kimaradt, ezért különbözöl, ez pedig már messze elég provokáció a suliban. Magányra ítélted magad. Szerintem itt már nem lesz jobb a helyzet, de a hozzád hasonlókból politikusok lesznek, vagy vezető beosztású emberek. Ott sem fognak szeretni a merev természetedért, sőt utálni fognak, mint a szrt, de majd megjátszák magukat, és nem verekszenek. Nem érted a helyzeted, tudom, de amíg bárki másnál többre tartod magad, addig nem fog javulni semmi, mert érzik rajtad. Még akkor is, ha csak megjátszod a komoly embert. 16 éves gyerek vagy, de nem úgy viselkedsz, nem úgy gondolkodsz. Ha erre most kicsit is büszke vagy, akkor igazam van veled kapcsolatban. Azért sok sikert, kitartást kívánok, valahogy csak lesz.
2016. jan. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
40%

#6, Kérdező ne engedd, hogy rád olvassanak semmit "ilyen vagy, meg olyan vagy" mint az előző, honnan is tudná hogy "milyen vagy" és főleg, hogy később mi lesz, csak fölényeskednek egyet, kártékonyan.

Nem így működik: a kérdés, hogy "ki vagyok én" egy életre szóló feladatunk, az önismeret a megismeréssel kapcsolatos, nem a ráolvasókkal, mert az biztos hogy káros és nem igaz- még ha jót olvasnak rád, az sem igaz. A Weöres létszemléleti mű, nem vers, jó lenne, ha könyvformában, nem képernyőn olvasnád. Ezt érdemes megvenni is, de minden könyvtárban megvan.

[link]

Nagyon jó lenne, ha meg tudnád oldani, hogy egy jó színjátszóban dolgozz - valahogy együtt hazamenni, megszervezve, ki viszi haza a társaságot kocsival? Ott általában létrejön egy közösség - az összes nehézségével és szépségével és együtt oldják meg a problémákat-, ez a színjátszós tevékenység lényegéből adódik. Bizalom, megértés, odafigyelés a másikra. Ami most veled történik, az egy kiközösítés jellegű: egy banda kitol veled. Ha fölé tudsz lépni - egy olyan tevékenység révén, amivel megérzed, hogy nem szabad belemenni a velük való vitába, akkor túl leszel rajta. Ehhez kell, hogy megtaláld azt a kifejezésformát, ami neked jó (írás, zenélés, éneklés, festés, rajz, színjátszás) Ez lemarad az iskolában a sok tanulnivaló mellett, és tapasztalatból tudom, hogy sok baj forrása. Nem kell belemenni a hülyülésbe, ez nem igaz, bár le a karnak rántani. Ez később is így lesz. Kell egy morális tartás, aminek segítsége erőt ad, és nem rántanak le a mocsárba. Az nagyon jó, hogy van egy-két barátod.

2016. jan. 27. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Molyember ***** válasza:
78%
Ugyan, utolsó, úgy erőlteted ezt a színjátszást, mintha az biztosan megoldás lenne, miközben nem tudod, szeretné-e, menne-e neki, mint ahogy az sem biztos, hogy a művészi önkifejezés bármely, általad említett formájához van egy minimális tehettsége, vagy csak szenvedne vele. De ez még nem zárja ki, hogy rohadt jó matekos, vagy fizikus lenne, magyarul főleg te minősítetted a kérdezőt, csak nem vetted észre. Az meg nem igaz, hogy kiközösítené egy (1) társaság, mert az ovi óta mindenhol problémát okoz neki a beilleszkedés. Vonzó álláspont, hogy mindenki hülye, primitív állat, és csak a kérdező áll magányosan az értelem csúcsán, és ezért bántja őt a pórnép, maga a kérdező is próbál hinni ebben, de eddig ez nem adott megoldást a problémáira. Miközben mindenki ismer olyan embert, aki jó tanuló, értelmes gyerek volt, sikeres felnőtt lett, mégsem zárta ki magát a saját közegéből, tehát nem függ össze a kettő.
2016. jan. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
30%
Kedves Moly, szállj le rólam.
2016. jan. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!