Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Étteremben megszokás enni a...

Kishuszár kérdése:

Étteremben megszokás enni a cipót amiben a levest hozzák?

Figyelt kérdés
Párommal étterembe fogunk menni hamarosan, és nagyon szeretnénk kipróbálni egy bizonyos levest, melyet cipóban tálalnak de nem tudjuk hogy azt megszokás-e enni? :) Válaszokat köszönöm.

2016. jan. 19. 22:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%

Igen, meg_szokás enni.


meg_szokás enni

2016. jan. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
53%

Nem illik, de van, aki megeszi.

Csak ehető dolgok kerülhetnek a tányérra. A díszítést sem illik megenni, de sokan megteszik.

2016. jan. 20. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%
Meg lehet, én is szoktam enni belőle, bár nem az egészet, mert nem maradna bennem hely a további fogásoknak :) Nem értem, miért "nem illik", nem zavarsz vele senkit.
2016. jan. 20. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%

Mi az, hogy nem illik? Pont az a lényeg, hogy a kívül ropogós cipó belül picit felázik a forró (jellemzően sűrű krém)levestől, és átveszi az ízét.

Egyébként is, huncut az, ki meg nem eszi a kanalát.

2016. jan. 20. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, csak előbb edd meg a levest! :D
2016. jan. 20. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
62%
Egyébként jó étvágyat!
2016. jan. 20. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
46%
Azoknak, akik sikeresen nullára pontozták le a válaszomat: Tessenek megnézni egy éttermi etikettel foglalkozó oldalt. A válaszom 100%-os. A kérdés az volt, meg szokás-e enni. Válaszoltam rá, hogy igen. Bónuszként írtam hozzá, hogy nem illik. És ez is teljesen helytálló.
2016. jan. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
86%

Ha jól esik...

Én is meg szoktam enni a díszítést, egy nehezebb kaja után jól esik a narancs vagy citromkarika.

2016. jan. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
41%
Ha nagyon sznob akarsz lenni, ott hagyhatod, de senki nem fog megszólni, ha megeszed.
2016. jan. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
34%

7-es:

Az illemnek az a lényege, hogy ne sérts meg más embereket. Illem az, hogy nem böfögünk, mert a másik embernek elmegy tőle az étvágya.

Az etikett az, ami régi könyvekben porosodik és semmi funkciója nincs azon kívül, hogy aki ismeri, az büszke lehet magára.

Előbbit be szoktam tartani, utóbbit nem. Az emberek nagy része így van vele.

2016. jan. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!