Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Angliában, miért van a házak...

Angliában, miért van a házak 80%-nak két ajtaja?

Figyelt kérdés
Sziasztok, pontosabban arra gondolok, hogy Angliában (inkább a kisebb külvárosi helyeken) 2 ajtaja van egy háznak. Van a bejárati és közvetlen mellette van még egy ajtó. Az milyen célt szolgál? Képet csatolok hozzá, hogy lássátok: [link]

2016. jan. 14. 17:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Pinceajtó.
2016. jan. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Pincelejáró,vagy lehet szerszámtároló sufni ajtaja,vagy gázkazán helyiség...
2016. jan. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az sufni és a házba nincs bejárata, tehát nem a ház bejárata. Egyébként tényleg két ajtaja van egy lakásnak Angliában, de nem közvetlen mellette általában. Van egy első és egy hátsó bejárat. Nincs külön be és kijárat, ekkora baromságot...

A lakás elülső bejárata az utcára néz legtöbb esetben, ide érkezik a posta és általában itt járkálnak be az emberek, de valaki a hátsó bejáratot használja. A hátsó bejárat általában egy hátsó utcára néz, aminek csak backstreet a neve. Nem mindenütt van hátsó utca. Általában kertes házaknál nincs hátsó utca, főleg a semi-detached házaknál nincs ilyen. Ezek ikerházak. A képen is egy ilyen látható, szinte biztos. Vagy egy olyan terrace house, ami csak 4 házból áll. Még ezeknél is, meg a hasonló kinézetű terrace house-oknál fordul elő főleg kert és azoknál sokszor nincs hátsó utca. Persze vannak kivételek. Én egy ikerházban lakom, nekünk nincs hátsó utcánk, de van hátsó kijáratunk. Én elől szoktam bemenni, a férjem hátul, de csak azért, mert ott áll meg az autó feljárón az autóval és a hátsó bejárat közelebb van. Egyébként általában az elülső bejárat a nappaliba torkollik a hátsó meg a konyhába. Elég ritka, ha fordítva van. Sokszor van ilyen sufni a bejárat mellett. Nekünk sajna nincs ilyenünk.

Utolsónak: Miért vettél két bérletet? A bérletek mind oda-vissza jegyek....pont az bennük a lényeg. Az oda-vissza jegyek-return-jegyek olcsóbbak, mintha megvennéd oda, aztán meg vissza....Én 8 éve élek itt, de ekkora hüjeséget még nem hallottam, hogy valaki 2 bérletet vesz, mert oda is meg vissza is. Ha meg csak egyszer utazhattál a jeggyel, az nem bérlet, hanem egyszerűen csak egy oda jegy.

2016. jan. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Pesten is minden lakásnak két ajtaja van egymás mellett. (Illetve volt, mert már mindenhol ablakot csináltak belőle ezek az erőszakos műanyagablaktokos észlények.) Az egyik ajtón a nagyságos asszony és úri vendégei mehettek be, a cseléd és pereputtya csak a másikat használhatta. Aztán ez szépen tovább élt a szocializmusban is, csak akkor főbérlőnek és albérlőnek hívták őket. (Igaz, a nagysasszony már 40 éve halott, mi megszokásból még mindig a cselédajtón járunk.)


De ha ott a képen az egy szerszámoskamrát nyit, akkor nem tudom, amúgy meg erre tippeltem volna, mivel nem csak Magyarországon működött így a világ két generációval ezelőtt...

2016. jan. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Az a toldalék a képen valóban sufni lehet, de a házak többségén cselédbejárat a második ajtó.
2016. jan. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az egy sufni.
2016. jan. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!