Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit kaptunk karácsonyra...

Mit kaptunk karácsonyra megbeszélése?

Figyelt kérdés
Sziasztok, külföldön élek 10 éve (nem fontos, pontosan hol), otthon sosem dolgoztam, tehát nem vagyok tisztában a munkahelyi szokásokkal. Itt viszont még a nem tegező viszonyban levő kollégák a munkahelyen el kezdig karácsonykor felsorolni, mi mindent kaptak. Én csak hallagtok, mert egyrész nálunk valóban nem az ajándékozásról szól a karácsony (de OK, ez lehet klisé is), meg kinek mi köze ahhoz, mit kaptam. Na most, hogy van ez otthon? Megbeszélitek a munkahelyen, ki mit kapott? Vagy én vagyok titkolódzó? Suliban megbeszéltük, ez igaz, gyerekektől még a tanárnéni is megkérdezte.. Köszi a válaszokat.
2015. dec. 28. 15:51
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez nem szokott kiemelt társalgási téma lenni. A közelebbi kollégákkal persze megbeszél az ember egy-két család dolgot is, hova megy nyaralni, milyen versenyt nyert a gyereke, és így tovább. Ilyenkor télen a Karácsony meg az Újév is gyakran a téma. De nem az, hogy ki mit kapott, inkább az, hogy mit vett a párjának, gyerekének, anyósának, meg az, hogy mennyit szenvedett, amíg kitalálta, hogy mit vegyen. :)


A fő téma azonban a kaja és a pia. Ki mi mennyit zabált (bocsi) Karácsonykor és mennyit ivott Szilveszterkor :))) De mondom, csak a közeli munkahelyi cimborákkal téma a Karácsony, másokkal nem.

2015. dec. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!