Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi történik, miután valaki...

Mi történik, miután valaki öngyilkos lesz?

Figyelt kérdés
Arra vagyok kíváncsi, hogy mi játszódik le egy öngyilkossági ügy során/körül a elhunyt környezetében időrendileg. Kiket értesítenek és milyen sorrendben? Lesz belőle nyilvános hír? Mennyire számít rutinszerűnek egy öngyilkossági eset, mekkora hírt kavar? Átvizsgálják az elhunyt személyes dolgait, vagy ezt a rokonokra bízzák? Mi van, ha találnak valamit (pl. naplót), amit az illető direkt hátrahagyott? Ki foglalkozik ezekkel, ki rendezi az ilyen dolgokat? Hogy és mikor értesül az illető távolabbi környezete (barátok, kollegák, munkaadók, stb.)? Mi történik a pénzügyeivel?
2015. dec. 14. 18:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Amikor megtalálják a holttestet, akkor először a mentő megy ki, akik megállapítják a halál beálltát. Kimennek az egyenruhás rendőrök, és biztosítják a helyszínt, nehogy valaki azt megváltoztassa, nyomokat tüntessen el. Kiszáll az életes szemlebizottság ( rendőrségi helyszínelők), amelynek az egyik tagja orvos. Megvizsgálják a testet és a helyszínt, majd eldöntik, hogy kizárható-e az idegenkezűség. ( Vagyis valóban öngyilkosság volt-e). Ilyenkor ha búcsúlevelet, elöl hagyott naplót, vagy egyéb olyasmit találnak, aminek köze lehet az öngyilkossághoz, azt lefoglalják és elviszik. Ha ezt nem tudják kizárni, akkor az más téma.

Ha kizárták az idegenkezűséget, akkor a rendőr-orvos kiállítja a lábcédulát, valamint egy jegyzőkönyvet, aminek egy példányát átadja az esetleg a helyszínen lévő hozzátartozónak. Majd a "tepsisek" elszállítják a testet az Igazságügyi és Biztosítás-orvostani Intézetbe, ahol majd elvégzik a boncolást, és megállapítják a halál okát. Ha ezzel végeztek, kiállítják a halotti-anyakönyvi kivonatot, amellyel a család intézheti a temetést. Ezzel párhuzamosan a rendőrségen indul egy közigazgatási eljárás, amelynek a végén hoznak egy határozatot, amelyben kimondják, hogy öngyilkosság történt.

Ezt követően indul egy hagyatéki eljárás az önkormányzat hagyatéki osztályán. Itt dől el az esetleges öröklés kérdése. A pénzügyek sorsa az örökség mértékétől függ. Aki örököl, az a tartozásokat is örökli, de csak maximum az örökség mértékéig.

A hatóság csak az egyik közvetlen hozzátartozót értesíti - az, hogy más hogyan és mikor értesül az esetről, már rajta múlik.


Teljesen rutineset, hír csak akkor lesz belőle, ha ismert ember az áldozat, vagy ha valami különleges módon történt, sok ember szeme láttára. Csak Pesten havonta több tucat öngyilkosság történik,országosan átlag havi 200 - 250. Én személy szerint legalább félszáz esetnél voltam.


Kb. ennyi nagy vonalakban.

Ha van még konkrét kérdés, kérdezz!


De ugye nem ilyesmin töröd a fejed?!

2015. dec. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Úristen, a számok, amiket írtál, nagyon elkeserítőek... és írtad, hogy te már sokat láttál... szabad kérdezni, hogy mit dolgozol? Helyszínelő vagy, esetleg mentős?
2015. dec. 14. 22:16
 3/7 A kérdező kommentje:
Az is érdekelne pl. hogy mik a hazai öngyilkosságok leggyakoribb fajtái és kik követik el őket? Milyen indíttatásból?
2015. dec. 14. 22:17
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Budapesten a nagy lakótelepeken ( 10 - 15 emeletes panelek) speciálisan a magasból leugrás talán az egyik leggyakoribb módszer. Kb. hasonló az önakasztás és a gyógyszer+pia combó, nem ritka még a vonatgázolás sem. "Érdekes" módon a filmekben látható "klasszikus", az érfelvágás elég ritka. Akiknek van fegyverük ( jellemzően rendőrök, katonák, NAv-osok...), náluk egyértelműen a fejbelövés a vezető.

De láttam már olyant, aki autóval falnak hajtott, olyant, aki először szíven lőtte magát, de nem halt meg azonnal, ezért még utána fejbe is.


Okok? A tipikus, már-már banális okok. Hosszan tartó, súlyos betegség okozta fájdalomtól szabadulás, mentális betegségek ( pld. bipoláris depresszió), függőség ( alkohol, gyógyszer, drog)okozta elmezavar, kilátástalan élethelyzet...

2015. dec. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja, hogy kik követik el? Bárki. Láttam már 13 éves és 83 éves öngyilkost is. Sem a nem, sem az iskolázottság, sem a társadalmi helyzet nem meghatározó. Mélyszegénységben élőtől a milliárdosig, analfabétától egyetemi professzorig bárkiből lehet önmaga áldozata.
2015. dec. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben dolgozatot írsz belőle, legjobb lenne ezzel foglalkozó embereket kérdezned( rendőr, orvos, ügyvéd), valószínűleg szívesen segítenek, csak vigyél a tanárodtól papírt, hogy valóban ez a témaköröd.

Öngyilkos ne legyél, mert soha nem tudod meg, mi lett volna, ha...

2015. dec. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

"Öngyilkos ne legyél, mert soha nem tudod meg, mi lett volna, ha..."



Egy öngyilkos meg van róla győződve, hogy jót már nem tartogat neki az élet.

2015. dec. 28. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!