Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ilyenkor már lehet boldog...

Ilyenkor már lehet boldog karácsonyt kívánni?

Figyelt kérdés

Ha valakivel nem vagyok napi szinten kapcsolatban, hanem csak igen ritkán beszélünk (az is inkább írásban), akkor már írhatok neki karácsonyi üdvözletet, vagy még korai?

Mikortól szokás, vagy nem ciki?


2015. dec. 7. 17:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha később nem lesz lehetőséged írni neki, akkor írj. De ha például e-mailen szoktatok levelezni, akkor ne. Majd karácsonykor.
2015. dec. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem még korai, én csak pár nappal előtte szoktam. Van az a mondás hogy "nyolc nappal előtte vagy utána" lehet valakit fölköszönteni névnapján vagy születésnapján, az előtt és az után már nem illik.


Persze nem kell mereven ragaszkodni a nyolc naphoz, de hetekkel előrehozni egy ünnepet nincs értelme. Már mindenki bele fog unni, mire valóban eljön a Karácsony.


Nálunk is, még az Advent sem kezdődött el, de a főtéren már ott volt a feldíszített karácsonyfa. Eltelt egy hét, és már a gyerekeket sem izgatja a látványa.

2015. dec. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehetni lehet, bármikor. Viccből mi néha tavasszal vagy nyár közepén is kívánunk egymásnak Kellemes Karácsonyt, Vagy ősszel Húsvéti Ünnepeket (a "Boldog nemszületésnapot mindenkinek!" pedig már szinte szállóigévé vált körünkben koccintásnál).
2015. dec. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
KÖszi mindenkinek a válaszokat, sok segítséget kaptam:)
2015. dec. 8. 17:09
 5/7 anonim ***** válasza:

igen

max hülyének néznek

2015. dec. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha éppen most érlelődött meg benned a vágy erre, akkor egészen nyugodtan. Szíved joga!
2015. dec. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Áldott békés boldogot igen, és hozzátenni előtte, hogy ha nem találkoznánk. :-D
2015. dec. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!