Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ügyvédhez megyek. Hogy derül...

Ügyvédhez megyek. Hogy derül ki, mennyibe kerül a szolgáltatása?

Figyelt kérdés

Először megyek ügyvédhez, akinek több tapasztalata van, legyen szíves tanácsot adni. Csak egy konzultációról van szó (egyelőre). Megbeszéltünk időpontot stb. Honnan lehet/szokás/illik stb. tudni, mennyibe kerülhet ez? (Nincs pl. saját oldala, vagy ilyesmi - gondolom, nem valami "egyen-ár" alapján dolgoznak, mint pl. a taxisok.)

Bocsánat, ha hülye kérdés, tényleg nem tudom, mi ilyenkor a szokás. A válaszokat köszönöm!


2015. nov. 24. 18:06
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Megkérdezed
2015. nov. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%

Kérdezd meg tőle, de lehetőleg előre, mert van, akinél fix ár van. Pl. 1 konzutáció 15.000 forint. De olyan is van, akinél 15 percenként kell 5.000 forintot fizetni, szóval minél többet beszélsz vele, annál drágább. Jobb előre tudni, hátha rövidre kell fogni a konzultációt. :D

Előre gondolj át minden fontos információt, amire rákérdezehet. Ha papírokat, bizonyítékokat vinned kell, minden legyen kéznél. Ha kérdéseid vannak, azokat is gondold át előre, ha kell írd fel nyugodtan egy papírra, hogy ne felejtsd el, és kérdezz meg mindent! Egy ügyvéd egyáltalán nem olcsó, szóval fontos, hogy legyél felkészült, hogy már az első konzultációból is a maximumot ki tudd hozni!

2015. nov. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket. Utánanéztem, úgy tűnik, jogi konzultációnál 15-25 ezreket is elkérnek óránként. Még egy hülye kérdés: szerintetek az ilyen helyeken elfogadnak bankkártyát, vagy nem jellemző, és készpénzben kell fizetni?...
2015. nov. 24. 20:09
 4/8 anonim ***** válasza:
62%

Nem igazán ajánlom, hogy csak úgy az utcáról odamenj egy ismeretlen ügyvédhez.


Biztos van az ismerőseid között, aki már vett vagy eladott lakást, esetleg elvált, vagy bármi jogi ügye volt. Tőlük kérdezd meg, hogy ők ajánlják-e a saját ügyvédjüket.


Akinek még saját oldala sincs, az meg duplán gyanús. Rendes ügyvéd a rutinárait közzé teszi a honlapján, csak az extra eseteknél jöhetnek ezekre plusz költségek, de azt viszont akkor ő jelzi, méghozzá előre.

2015. nov. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Készpénz.


Még annyit a fentiekhez, hogy én lakáseladás kapcsán ismerősön keresztül mentem ügyvédhez, a konzultációért nem is kért semmit. Utána a szerződést is vele csináltattuk, ott meg akkor a szokásos díjazását kérte.

2015. nov. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Egy ismerősöm ajánlotta ezt az ügyvédet, ill. be is ajánlott nála, nem vadidegenhez megyek (ők elvileg ha nem is barátok, de jó ismerősök). Valahogy nem került szóba a pénz kérdése, azért próbálok itt tájékozódni (:
2015. nov. 24. 21:57
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az első konzultáció sok helyen ingyenes, de nem mindenhol és nem mindig. (Van ahol pl. beszámítják a kifizetett díjat a későbbiekben, ha megbízás lesz belőle, tehát utólag válik úgymond ingyenessé az első konzultáció.)

Az óradíj 20-25 ezer között szokott általában lenni, ez igaz. De ismerek olyat is, akinél 50-60 ezer, sőt... határ a csillagos ég.

Tényleg kérdezd meg előre, nehogy kellemetlen helyzetbe kerülj!

A kártyás fizetés nem jellemző. (Pontosabban: én ilyet nem ismerek, ami persze nem jelenti azt, hogy nincs is...)


Egy ügyvéd

2015. nov. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és nem értem, miért lenne "gyanús", ha valakinek nincs saját honlapja??

Nekem sincs, és nem érzem, hogy emiatt gyanúsnak kellene lennem... Az Ügyvédi Kamara oldalán mindannyian megtalálhatóak vagyunk, a díj pedig mindig megegyezés kérdése. Felhívsz, megkeresel, és elmondom.

Nem titok, de nem értem, miért kellene kötelezően honlapot készíteni... Ettől még csak nem leszek gyanús!

2015. nov. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!