Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért szoktak a fára kis...

Miért szoktak a fára kis tükröt akasztani?

Figyelt kérdés

#tökör a fán
2015. szept. 19. 21:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezt még nem is hallottam.
2015. szept. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Jó lenne ha pontosítanád, hogy hol láttál ilyesmit.

Lehet, hogy csak szeret valaki a szabadban borotválkozni:)


De vicc nélkül, nagyon sok kultúrában a tükörnek egyfajta varázserőt tulajdonítanak, hogy távol tartja az ártó szellemeket, a démonokat, a hazajáró lelkeket, óv a szemmelveréstől és egyéb ártó boszorkányságtól. Ezért aztán ahova lehet, oda teszik: ruházatra, ház falára, telek sarkára, stb.

2015. szept. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én csak a gyümölcsfákon láttam ilyeneket, de azt is régen.

Talán a madarakat akarták elriasztani velük, de ezt már akkor sem értettem, hiszen az énekesmadarak nagyon hasznosak, megesznek minden ártó hernyót, férget stb., ami megtámadhatja a fát vagy a gyümölcsöket.

De talán a gazdák jobban tudták.

2015. szept. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek a kommenteket igazábol in is ilyesmire gondoltam hogy a szellemeg témonok stb. elüzésére haszlálhatják... én egy nagy ház kertjében láttam egy fára akasztva.. és erdekelt hogy miert akasztanak rá tükröt.
2015. szept. 27. 08:09
 5/5 anonim ***** válasza:

"Én csak a gyümölcsfákon láttam ilyeneket, de azt is régen.

Talán a madarakat akarták elriasztani velük, de ezt már akkor sem értettem, hiszen az énekesmadarak nagyon hasznosak, "


Te is csak addig mondod ezt, amíg le nem eszik a verebek a cseresznyédet :D


Amúgy valószínűleg ez lesz az ok, madárriasztó.

2015. okt. 10. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!