Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egyetemi docensnek, ha levelet...

Egyetemi docensnek, ha levelet írok, megfelelő a Tisztelt Tanárúr megszólítás?

Figyelt kérdés
2015. aug. 22. 01:10
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
Az Tanár Úr, és nem egybe.. te jó ég, inkább ne is irjál levelet, hanem gyakorold a nyelvtant.
2015. aug. 22. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Inkább ne írj. Még visszaküld véletlen egy helyesírási szótárat neked.:D
2015. aug. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem küld vissza. De azért használj helyesírás ellenőrzőt, mielőtt elküldöd.

De szakmai kérdésekben fel is keresheted személyesen. Hamarosan kezdődik a tanév.

2015. aug. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Kívülállóként nyugodtan szólíthatod Tanár Úrnak, akkor nem fog sértésnek számítani. Csak persze külön kell írni.


Feltételezem nem vagy egyetemista, hiszen akkor tudnád az egyetemen szokásos protokollt (helyes megszólítás a "Tisztelt Docens Úr!") és helyesírási problémáid sem lennének.

2015. aug. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

4-esnek van igaza!

Egyetemen néhányan nagyon harapósak ha nem a rangjukon szólítod őket, hiszen neked egy tanársegéd is tanárod.

De igaza an 4-esnek abban is, hogy kívülállóként hívhatod Tanúr Úrnak is (külön!).

2015. aug. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Mindenkit úgy kell hívni az egyetemen ami a rangja. Amúgy meg az egyetemen annyi a hülye és annyi ostoba levelet kapnak ezek az emberek hogy nem tudják hová tenni, viszont attól még foglalkozniuk kell velük. Szerintem lelkiismereti szempontok miatt első sorban vagy a fene tudja, én ezt sosem értettem.
2015. aug. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 gumicsizmás bagoly válasza:
100%
Írjál nekem és segítek megírni, oké? Az egyik beszólónak pedig annyit, hogy a helyesírás-ellenőrzőt kötőjellel írják.
2015. aug. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kedves előző, az írjál nekem után lehagytad a vesszőt. Tudom, én pedig az idézőjelet. :))))
2017. aug. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!