Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Amerikában a feketéknek...

Amerikában a feketéknek tényleg nem állnak meg a taxik?

Figyelt kérdés
Sok filmben láttam már, de neten nem találtam erről semmi infót
2015. júl. 14. 22:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez környék függő. Azaz pl Hollywoodban megállnak, bronxban nem.

Amikor én anno egy londoni hotel recepción dolgoztam mi sem adtunk mindenkinek szobát, hogy ezeknek a rosszarcúaknak a többsége fekete volt az is igaz.

2015. júl. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A fekete taxi sofőr se áll meg nekik?
2015. júl. 15. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Amerika (USA) nagy ország, de itt egy vélemény a sok közül, New Yorkból. (2011.)


"- Yes, the refusal to pick up blacks is very common place. I am speaking on Dominican taxi drivers, since my uncle is a livery cab driver. He says he does not pick up blacks because they are rude, agressive, don't pay, and are responsible for most of the crimes. Sometimes the taxi drivers are desperate but as happened to my uncle in Fordham, he picked up an African American who appeared to be alone. The AA wanted to sit in the front and when my uncle looked back, two other AA appeared and wanted to get in the back. Mind you, this happened on E. 181 st & Thebout ave, by the projects and one of the very worst areas of the city. So he immediately took off before the two in the back could get in, and i in the process dragging the AA up front, who was not fully in, on the concrete. This happened until the dude let go and left. So taxi drivers usually know. If they see an AA with a durag, flag, lots of jewlery, visibly drunk, with a large group, hands in pockets etc ..that dude(s) wont get picked up.


- As to the Africans in Wakefield, they are very ghetto. Not to be rascist but those are the worst. They speak with attitude, they wont budge until you pay them first, inisuating that you're not going to pay, and many times don't know how to travel in areas not in the north Bronx. They also love to charge more. Furthermore, I've seen those ghetto Africans or Jamaicans in their private vehicles, doing their own taxing. I got on one, who had no signs indicating it was a taxi and when he got lost I tought I was a dead man. Turns out he was used his own car to do taxing and worked independent. I got home and the dude was pretty cool."

[link]


De itt is vannak érdekes válaszok:

[link]

2015. júl. 15. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hu bakker nem tudok angolul :D
2015. júl. 15. 21:08
 5/6 anonim ***** válasza:
Az a lényeg, hogy taxisok szeretnének egy darabban hazajutni a családjukhoz, és bizony van, hogy nem állnak meg egy gyanúsabb feketének. Főleg a rosszabb környékeken. Vannak még olyan helyek (bár nem annyi, mint 20-30 éve), ami tiszta gettó, és életveszély megállni. Nem azt jelenti, hogy minden fekete bűnöző lenne, de a feketékkel óvatosabbak az taxisok. (A válaszolók taxisok, saját tapasztalatok írnak le.)
2015. júl. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszi
2015. júl. 17. 13:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!