Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Őrült módon bicajozó gyerekek...

Őrült módon bicajozó gyerekek elküldése hogy lehetséges?

Figyelt kérdés
Az utcán bicajoznak állandó jelleggel, egyszer majdnem nekiesett az egyik az autómnak...Hogy lehet őket leállítani, milyen trükkel, praktikával? Ha sár van mennek, és persze üvöltöznek és állandóan a kocsimnál forgolódnak...Több százezres kárt tudnak okozni, amit egyik szülője sem fog kifizetni, ezek 5 éves gyerekek, nem tudom, mit tehetnék, van ötlet, trükk, csel, bármi, ami segít? Hozzáteszem, ők is és szüleik is sík buták, nem lehet a gyereknek elmagyarázni, hogy ne menjen parkoló kocsi közelébe...Segítsetek kérlek!

2015. ápr. 18. 13:39
 1/10 anonim ***** válasza:
58%
Határozottan rájuk kell szólni! Ne a szülőknek szólj, hanem a gyerekeknek! Ha ők vissza feleselnek nyugodtan vágj le nekik egy fülest, hogy érezzék hogy következményei vannak ha nem tisztelik a felnőtteket! Persze nem kell téppé verni őket, csak egy laza füles hogy megijedjenek, ezzel nem jelenthet fel senki, mert nem verés csak nevelés!
2015. ápr. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Áh nem, ilyenről szó nincs. Valami más kellene. Nem történt semmi, az utca közterület, csak egyszerűen ne a kocsimnál forgolódjanak, mert a napi 45 fordulásból egyszer tuti beleesnek a kocsiba...Érted a problémám...Teljesen tanácstalan vagyok, hozzak egy cukrosbácsit, hogy ne engedjék ki őket? az is csak 1-2 hétig hatna...áh...
2015. ápr. 18. 14:02
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
#1: na, hamarosan kapod a nyakadba a libbantakat a "joga van" szöveggel... :) Viszont valahol igazad van, azon a nyelven érdemes elmagyarázni, hogy rossz, amit csinál, amit megért. Ha csak a két saller nyelvén ért a kölyök (vagy a szülei), akkor - végső esetben - azon.
2015. ápr. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mit tehetnék? Sárban is mennek egyébként, nem érdekli őket, szóval földút fellocsolása sem megoldás...Egyszer kell csak, hogy belemenjek a kocsi elejébe...Főleg ha nem látom, mindegyik azt fogja mondani, hogy nem ő volt, nemhogy fizetnének...szóval megelőzném a bajt, tipp, trükk??? Szórjak le szögeket??:D
2015. ápr. 18. 14:09
 5/10 anonim válasza:
100%
Semmit nem tudsz tenni, a környéki kocsikra egyik nap sárt dobáltak és apró kavics/homokszemek összekarcolták a kocsikat. Amikor számonkértük a szüleiket akkor jöttek "hát ezek csak gyerekek, nem direkt csinálták" szövegekkel, fizetni meg nem akartak. Csak akkor fizettek mikor bíróságra mentünk.
2015. ápr. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Parkolj másutt. A szülőkkel azért érdemes volna beszélni. Ha egy kapun kilépő öreganyót löknek fel, az is elég baj, és egy 6-7 éves már könnyedén mehet ekkora lendülettel.

Persze, ha kárt okoznak, azt a szülő köteles megtéríteni. Kérdés, hogyan fogod tudni bebizonyítani, hogy melyikük volt az, és hogy fogod behajtani a szülőn a bíróság által megítélt kártérítést.

2015. ápr. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem is a járdán száguldoznak? Ha az úttesten bicikliznek, ott a kresz szabályok betartásán kívül mást nem várhatsz el tőlük. Ebbe beletartozik, hogy nem mennek neki senki autójának. Szerelj fel kamerát, ami figyeli a parkoló autód, és akkor lesz bizonyítékod a kártérítési perhez.
2015. ápr. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Semmit nem fognak fizetni, nem tudom bizonyítani...hacsak fel nem veszem nonstop..de inkább az lenne a cél, hogy ne menjenek bele az autóba. Nem tudok máshol parkolni, az a baj, tipikus proli gyerekek, 10 fokban reggel 10kor már ki voltak hajtva, ebéd után is nyomják az utcán a hülyeséget. A szüleiknek lett szólva, ott gúnyolódtak, hogy féltem a szép kocsimat?? Mondom, hát, az is, meg, hogy por van, az ide-oda bicajozástól, alig tudok takarítani. Amúgy van köztük egy szegény visszamaradott gyerek, teljesen őrült, beszélni sem tud, az a lábával löki magát ilyen műanyag motorkán és 4 évesen éves testalkatnak felel meg. Jól meg fogom ezt szívni, ugyanis annak szóljál.....hát nem fog neki eljutni az agyáig.
2015. ápr. 18. 14:28
 9/10 anonim válasza:
100%
Annak idején a mi utcánkban is őrjöngött egy gyerek. Nem volt leaszfaltozva az út, és azzal szórakozott, hogy nagy sebesség elérése után berántotta a hátsó féket, éktelen porfelhőt csapva maga után, aztán azon nevetett, hogy a többi gyerek semmit sem látott mögötte, szegényeknek mindig porral ment tele a szemük. Amikor már meguntam, hogy a gyerek mindenkivel kekeckedik, kikötöttem a fékeket a kerékpárján, majd fordítva vissza is szereltem azokat. Aztán amikor nagy büszkén berántotta a "hátsó féket", lerepült a kerékpárjáról, az meg utána. Bőgve tolta hazafelé a kerékpárt, mert felülni nem mert rá jó két-három hétig. Csúnyán hangzik, de legalább működik.
2015. ápr. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Szórj szét néhány marék nagyfejű kárpitos szeget.
2015. ápr. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!