Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kézcsók, ha nem nyújtja a kezét?

Kézcsók, ha nem nyújtja a kezét?

Figyelt kérdés
Ha a hölgy nem nyújtja a kezét kimondottan kézcsókra (kézfeje felfelé), akkor nem is kell kezet csókolni ?

2015. febr. 26. 11:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Kezet nem is kell, csupán megközelited ~5 cm re.
2015. febr. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%

Nem nagyon szokás kezet csókolni. De ha ilyenre szánod magad, akkor figyelj oda, hogy helyesen csináld. Nem szabad megcsókolni, nem érhet hozzá a szád. Nem szabad felemelni a hölgy kezét, mert a kézcsóknak nem a csók a lényege, hanem az, hogy tiszteleted jeléül lehajolsz a hölgy kezéhez.

Nekem még csak úgy csókoltak kezet, hogy nem nyújtottam, hanem elvették a kezem.

Szerintem nem illik a férfi orra alá dugni a kezünket, hogy csókolja meg. És a férfinak sem illik erőszakosan odahúzni a kezünket.

2015. febr. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Úgy látszik, nem világlott ki a lényeg... A kézcsókok 95 %-a úgy történik, hogy a hölgy könnyed, kecses mozdulattal szinte "felkínálja" kezét kézcsókra. Nem emeli egészen fel, hanem kb. derékmagasságban előrenyújtja, kézfejével felfele fordítva. A férfi oda is enyhén le kell hajoljon. A kérdés ez lett volna: és ha nem nyújtja előre, hanem maga mellett lecsüngve hagyja - akkor nem is szabad kezet csókolni ?
2015. febr. 26. 14:27
 4/8 A kérdező kommentje:

>> hanem elvették a kezem.


Nem elég finom társaságban forgolódsz...

2015. febr. 26. 14:28
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Én még sose láttam olyat, hogy a nő önként nyújtja a kezét. Hiszen honnan is tudná előre, hogy a férfi ennyire meg akarja tisztelni.

Ez inkább a filmekre jellemző, hogy a nő nyújtja a kezét, ezzel kierőszakolva a kézcsókot. :)

Szóval ha szeretnél kezet csókolni, akkor kezdeményezd te.

Ha meg ki akarják erőszakolni a kézcsókot, akkor nem kell megtenned.

2015. febr. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%

Kérdező, felteszel egy kérdést, majd lekezelő hangnemben kioktatsz minket mikor válaszolunk. Ha ennyire tájékozott vagy, és ennyire finom úriembernek tartod magad, akkor nem szorulsz segítségre, magadtól is tudod a választ. Ha nem nyújtják, nem fogsz a csípőjéhez hajolni, ez elég egyértelmű, minimum kézfogásnak tehát kell történnie. Ilyenkor lehet tenyér helyett az ujjvégeket fogni meg, és hirtelen mozdulat nélkül, gyengéden mellmagasságig emelve enyhén meghajolni és amit már onnan írtál, száj elé tartani.


Mellesleg ez nem hétköznapi, szokványos társaságban szokás, hanem rendezvényeken, hivatalos eseményeken, esetleg rétegközönséggel bíró előadói esteken, például opera, balett, stb. De aki ismeretlenül minden nőt negédesen hölgy-nek nevez, abban nincs valódi tisztelet. Ezzel csak színpadiasan pózolsz és tőled a szó súlytalanná, értéktelenné válik.

2015. febr. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kérdező! Te jobban tudod, és mint a válasz adók, és Te oktatsz! kicsit fura... brrr;)
2015. febr. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ma már nem szokás. Orbán is csúnyán ráfaragott
2015. febr. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!