Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Temetésre csak fekete öltönybe...

Temetésre csak fekete öltönybe illik menni?

Figyelt kérdés
Van erre valami íratlan szabály? Vagy a szürke még belefér?
2015. jan. 15. 12:25
 1/4 anonim ***** válasza:
szürke ö- fehér ing - szürke nyakk. belefér, amennyiben nem a közvetlen, szűkebb családi körhöz tartozó viseli.
2015. jan. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
az még belefér, de ha tudsz inkább feketét vegyél szerintem.
2015. jan. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én a feketét javaslom. Ha nincs fekete öltöny, akkor inkább legyen egy sima sötét nadrág és fekete ing, mint egy szürke öltöny.
2015. jan. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Vidékenként, településenként nagyon-nagyon különbözőek az elvárások.

Pl. falvakban általában férfiaknál elvárás a sötét öltöny, a városi temetésekre viszont legtöbb helyen sokan mennek kék farmerben is (nem túl rikító kabáttal) a távolabbi ismerősök közül.

Már olyat is láttam városban, hogy a koporsó mellett álló tizenéves unokákon volt kék farmer meg sötét dzseki, anyjukon meg sötétkék szoknya piros kabáttal... De ez azért kirívó eset szerintem.

De az is kirívó eset lehet, hogy ismerőstől elvárás legyen a fekete öltöny. Legtöbb faluban még közvetlen családtagok is lehetnek egy bármilyen sötét öltönyben.

Ha tudsz, kérdezz meg egy helybelit a szokásokról.

2015. jan. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!