Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Tényleg ennyire agresszívak...

Tényleg ennyire agresszívak az emberek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
16 éves srác vagyok és amióta már nem kísérgetnek a szüleim ide-oda (2 éve kb.) azóta folyamatosan csak rossz tapasztalatokkal találkozok az utcán, csak párat említtek meg: múltkor egy gyerek elkezdett beszólogatni az utcán, nem tűnt agresszívnak csak vele volt a barátnője és gondolom fel akart vágni, visszaszóltam hogy álljon le erre mire visszafordulok látom,hogy vörös fejjel futott felém hogy megverjen. Aztán a parkolóba lementem,hogy megkeressem az apámat, mert a kocsiban várt és a parkolóőr belém kötött,hogy mit mászkálok itt, és vitába keveredtünk ami úgy nézett ki,hogy normális hangon beszéltem, és mondtam hogy a fater itt vár engem de ő elkezdett üvölteni,hogy húzzak az anyámba. A durva az hogy csak a lightos eseteket említettem meg, és nem este szoktak történni ezek hanem fényes nappal.Nálam idősebbek válaszát várom,hogy tényleg ilyenek az emberek többsége vagy csak én fogom ki és hogy kéne reagálnom az ilyen esetekben?
2015. jan. 6. 17:08
 1/7 anonim válasza:
Hát igen,sajnos e felé halad a világ.
2015. jan. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, van ilyen, de azért az emberek többsége nem ilyen.

Régen az ilyeneket bezárták, azért nem volt feltűnő.

2015. jan. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én Budapestről tudok nyilatkozni, de itt tényleg tele vannak az emberek a legkülönfélébb feszültséggel. Általában visszafogják magukat civilizált ember módjára, vagy levezetik máshogy, de sokan vannak, akik másokon vezetik le. A parkolóőr pl. tipikus példa arra, mikor különböző sérelmek érik főnöktől, autósoktól, egy csomó embertől, amire nem mer visszaszólni, alázza őt mindenki más, ezért egy nála kisebben vezeti le a feszkót. Pl. sokan vannak,akik csak azért tartanak kutyát, hogy üthessék és kiabálhassanak vele, mert nem tudják máshogy levezetni a saját megalázottságuk miatti feszültséget.

Mondjuk ez talán 100 emberből egy-kettőre igaz, de az is épp elég. Ne aggódj, ha nagyobb leszel, egyre kevesebb ilyen lesz. A kiabálós parkolóőröknek nyugodtan dumálj vissza, ne hagyd magad. Csak addig ilyen nagy a szájuk, amíg hagyod magad. A beszólogatós kis utcai sutyerák parasztokra meg legyints, nem kell nekik visszaszólni, mert azok simán csak provokálnak.

2015. jan. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyre több idegbeteg ember van.Például olyanok akik megvernek egy idős ember mert azt lassan megy át a zebrán.Borzasztó.
2015. jan. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Akadnak ilyenek sajnos.Én 33 éves férfi vagyok,és nem egy egy szál belű,és olyanoktól kaptam már agresszív beszólást ok nélkül,hogy csak néztem,egyáltalán,hogy meri.Nem könnyű lereagálni ezeket az eseteket.Én úgy fogom fel,hogy megértem,hogy ezek mind szerencsétlen,frusztrált emberek,és igyekszem lexarni őket.Túl sok energiát vesz el foglalkozni velük.Persze megesik,hogy néha vissza kell szólni keményen,csúnya szavakkal,esetleg megfenyegetni,ha annyira nem állítja le magát az illető.Szép elképzelés lenne a minden ilyen ember iránti tolerancia,szeretet,de nem lehet.Egy ponton túl már nem.Ez nem az a világ.Ha mindenkinek elnézed,hogy azért rúg beléd mert frusztrált a szerencsétlen,akkor legközelebb akkor is beléd fognak rúgni,ha éppen nem frusztráltak,mert akkor már csak azért is,mert megtehetik....

A kötekedő,haragjukat nem a megfelelő emberekre öntő emberek érzik belül,hogy igazságtalanok.Munkámból kifolyólag(telefonközpontos vagyok)volt,hogy csúnya szavakkal,és agresszíven kellett egy fiatal nőt helyreraknom,mert egyszerűen nem volt más választásom.Alaptalanul megvádolt,kötekedett,meg sem hallgatott,fölöslegesen feltartott,fenyegetőzött,hogy újságíró,és rögzíti a beszélgetést,fel fog jelenteni,és benne leszek az újságban is.Azt hitte összexarom magam.Miután helyreraktam,visszahívott fél óra múlva,és normális hangon elmondta,hogy mit szeretne.Én is elmondtam neki normális hangnemben,hogy mik a lehetőségeim,mit tudok tenni érte.Rájött,hogy ezzel kellett volna kezdenie.Nem jelentett fel,nem lettem médiasztár...

2015. jan. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
54%
Bezárták a diliházat, a pszichopaták és a skizofrének szabadon mászkálhatnak, akár orvosi kezelés nélkül.
2015. jan. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Ha valaki beléd köt akkor gondold át a helyzetet és aszerint cselekedj. pl.: Ha egy olyasvalaki akar a nyílt utcán neked rontani akit példának említettél, ne mutass félelmet mert akkor csak örülni fog neki. Most komolyan, mit csinált volna? Ha hozzád ér nyugodtan megvédhetted volna magad. Utána szólsz szülőknek ők meg a belátásuk szerint cselekedtek volna. Ha tettlegességig fajult volna a dolog akkor, én egy rendőrségi feljelenésre simán szántam volna időt. Javaslom egyedül ne nagyon mászkálj, inkább próbálj meg ismerősökkel, barátokkal együtt közlekedni.

Hordj könnyen elérhető helyen pl. zsebben chemotox-ot vagy dezodort. De erről mindenképpen beszélj a szüleidnek.

2015. jan. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!