Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi legyen a megszólítás,...

Mi legyen a megszólítás, hogyan kezdjem el az e-mailt?

Figyelt kérdés

Lehet elsőre hülye kérdésnek tűnik,de fogalmam sincs hogyan írjak levelet.Arról lenne szó pontosan,hogy a tanárom megkért írjak neki a téli szünetben e-mailt mert versenyre készülünk és első tanítási héten le kell adni a feladatokat.Ezért kért meg hogy írjak neki,hogy hogyan haladok a maradékkal.Na de hogy kezdjem a mailt?Kedves...vagy Tisztelt...esetleg ...bácsi??Nem akarok pofátlannak tűnni,mert nagyon rendes tőle,hogy szünetben is segít,foglalkozik velem.Légy szíves segítsetek!Még megjegyezném,hogy elég jóban vagyunk(jó értelemben véve,mint tanár és tanítványa),de azért mégis tisztelettudó vagyok vele.Csak barátokkal beszélek így neten tanárnak még nem írtam.


14



2014. dec. 25. 22:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Köszönhetsz a napszaknak megfelelően is, pl. Jó estét kívánok, Jó estét, tanító bácsi, stb. Ha bácsizod, és rendes megszólítást akarsz, akkor nyugodtan mehet a Kedves ... bácsi is. A "tisztelt" szerintem túl hivatalos, és a bácsival furcsán hangzik. Szerintem.
2014. dec. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Élőben hogyan szólítod? Írásban egy "kedves"-t eléteszel, és már kész is. Kedves Tanár Úr/ Kedves X bácsi stb...
2014. dec. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Vagy kezdheteted Üdvözlöm Tanár úr! , és zárhatod Köszönettel vagy tisztelettel: Kovács Gréta
2014. dec. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne bácsizz szerintem. A Kedves Tanár úr! teljesen jó.
2014. dec. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget általánosba járok,és így köszönök általában neki:Jó reggelt!,vagy Jó napot!Egyébként pedig ...bácsinak/néninek hívjuk a tanárokat.Szerintem a Kedves ... -nál maradok,de még átgondolom és köszi mindenkinek a segítséget.
2014. dec. 26. 22:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!