Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi van, ha valaki becsempész...

Mi van, ha valaki becsempész az országba egy halottat?

Figyelt kérdés
Nem találtam megfelelő témakört. Szóval tegyük fel, hogy az illetőnek meghal egy hozzátartozója, miközben külföldön (Eu-s országban) tartózkodnak. Meg akarván kímélni magát a külföldi procedúrától, meg költségektől, berakja az autóba a holttestet, és hazahozza. Itthon jelenti be a halál tényét. Gondolom, alaposan meghurcolják, tán még gyilkossággal is meggyanúsítják?

2014. nov. 23. 15:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy meghurcolnának érte. De az illető halálát be kell jelenteni ott és akkor, ahol és amikor történt (nyilván nem azonnal, hanem mihamarább). A holttestet meg amúgy is a hozzátartozó temetteti el. Szerintem simán hazahozattathatod.
2014. nov. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azért egy holtestet nem két fillér hazahozattatni az tuti.


Szerintem gyilkossággal azért nem vádolnák, ha nincs erre utáló dolog. Szerintem valami bírságot kapna.

2014. nov. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Ismerek egy papot, neki az anyja halt meg, idős volt már. Felvidéken született és az volt a kívánsága, hogy ott temessék el. A pap berakta a kocsiba, betakarta mintha aludna, és így jutott át a határon.
2014. dec. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
És mi lett a pappal? Hisz ha halottkém vagy tudomisén micsoda nem látja a halottat, ráfoghatnak akármit. Akár azt is, hogy megölte.
2014. dec. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nem tudom az egész történetet, de nem lett galiba, ott gondolom a faluban eltemették és ennyi.
2014. dec. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!