Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan mondjam meg a kollégámn...

Hogyan mondjam meg a kollégámnak, hogy ne érjen hozzám?

Figyelt kérdés
Irtózatosan utálok érintkezni bárkivel, nekem ez túl intim dolog. Gyakornok vagyok, és (azonos nemű, tehát nem flört) kollégám csupán bátorításból, meg kedvességből meg szokta fogni a vállam, vagy a hátam. Ez engem nagyon zavar, nem akarok bunkó lenni vele, mert magas beosztású, mindenkivel ilyen, de egyszerűen meg tudnám ütni, ha hozzámér. Hogyan lehet megmondani neki, hogy hagyja már ezt abba, mert zavar?
2014. nov. 20. 11:35
 1/9 anonim válasza:
32%
A száddal.
2014. nov. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

Egy óvatos hátrébb lépéssel, vagy ha a válladat fogja, enyhe oldalra fordulással, tehát rázd le a kezét. Legalább is első körben. Ha szerencséd van, veszi a lapot, elvégre nem tilos úgy mozognod, ahogy neked teszik.

Szerintem ciki megmondani, hogy ne fogdossá', nem tereltünk együtt birkát. Vannak ilyen emberek, kedvességből is teszik, de sokszor nyomatékosításból is.

Én is utálom, nekem is volt egy ilyen ismerősöm, aki gyakorlatilag rajtam támaszkodott miközben ontotta rám a panaszát. Én kifordultam a kezei alól, ő majdnem elesett, aztán egy idő után abbahagyta. Vagy ha már tudom róla, hogy ilyen valaki, akkor eleve úgy állok, hogy ne férjen hozzám. Ha közeledik hátrébb lépek, mindig szemben állok, a vállam sem kínálom fel neki.

2014. nov. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én is mindig ellépek, kifordulok a keze alól, kb abban a másodpercben, hogy hozzámér, de nem tűnik fel neki. Tudom, hogy nála ez a kedvesség akar lenni, csak nem veszi észre, hogy zavar. Akkor patthelyzet asszem.
2014. nov. 20. 12:21
 4/9 anonim ***** válasza:
82%
Négyszem közt mondd meg neki, hogy fóbiásan írtózol attól, hogy bárki hozzád érjen, nem ö ellene szemyélesen van kifogásod, és az iylen szituációk leblokkolnak, nem tudsz rendesen dolgozni.
2014. nov. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
61%
Pontosabban úgy mondd meg, hogy nem szereted, ha hozzád érnek. Volt ilyen amerikai film, ahol ilyen embereket mutattak be.
2014. nov. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

"Héllo-héllo, ne nyúljál máá hozzám, te",

"Ne-ne-ne, mit akarsz, mit tapogatsz?"

2014. nov. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
43%

"Mit tapogatsz, b*zi-e vagy". :-)

Az a baj, hogy konkrétan manapság nem lehet megmondani senkinek semmit, ezért merül fel ilyen kérdés a gyk-n.

Hiába magyaráznád meg, hogy ez nálad fóbia, csak azt jegyezné meg, hogy ne érjen hozzád.

Tudod ez kábé olyan, mint amikor a pasi azt mondja a nőnek, hogy "ebben a nadrágban nagy a segged". A nő csak ennyit hallott: "nagy a segged".

2014. nov. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Jó, ha nem tetszett a válaszom, akkor tapogasd vissza.
2014. nov. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
71%

Lucifer, ahogy elnézem itt mindenki le van pontozva.

Kérem jelentkezzen a lepontozó, ha ő jobban tudja és írja meg mit tenne. :-)

2014. nov. 21. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!