Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Illik egy vendégnek azzal...

Illik egy vendégnek azzal kezdeni, ha bejön az ajtón, hogy "Nem kínálsz meg egy kávéval? "

Figyelt kérdés
Közvetlen köszönés után, még kabátban megkérdezte. Én úgy tudom, hogy a vendégnek azért illene megvárni, míg megkínálják. Adni akartam neki így is úgy is, de kicsit ez nekem visszás volt.
2014. nov. 19. 18:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Bunkóság szerintem. Azt kellene mondani neki, hogy nem.
2014. nov. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem attól függ, hogy mennyire vendég az a vendég. Ha haverom vagy ismerősöm jön hozzám, akkor simán elmegy a dolog. Ám ha valami vadidegen, akkor valószínűleg csípőből rávágnám, hogy nem. Aztán megkérdezném, hogy nem kér-e egy kávét? :)
2014. nov. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a másodikkal. Jó barátomnál, illetve ő nálunk már önkiszolgálóba nyomjuk, miközben tölt magának megkérdi a rend kedvéért.

Valaki aki elsőnek jár nálam már más lenne. szóvel ez egy nagyon relativ dolog.

2014. nov. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ismerősnek mondanám. Szomszéd, nem először van nálam, de nem vagyunk olyan jóban sem.
2014. nov. 19. 20:39
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szerintem egy jobb barátság kezdetének reményében próbált közvetlenebb lenni, mint máskor, én legalábbis így fognám fel. Ő megpróbált nyitni, még ha talán nem is a legszerencsésebb módon, én így próbálnám felfogni a helyzetet.
2014. nov. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Parasztság. Ha már ilyen kedvesen megérdeklődte, közölném, hogy nem, le se vedd a kabátodat.
2014. nov. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
94%

Ennyiből még nem ítélkeznék. Talán megérezte a kávé illatát, gondolta, hogy úgyis készülsz megkínálni és viccelődött.

Vagy szimplán modortalan....:)

2014. nov. 20. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

nem hiszem hogy ez bunkóság.. ha pl úgy érzi nagy szüksége van most egy kávéra, és ezt valahogy jelezni is akarja, akkor hogy máshogy tenné?

meg sokszor csinálunk olyat, amire az emberek pikk-pakk rávágják hogy bunkóság, pedig nem kell hogy legyen bennünk rosszindulat, vagy épp csak máshogy gondolkodunk..

2014. dec. 14. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!